אין ספק שהיום שוק משקפי התלת-מימד הוא אסון: ישנם משקפיים אקטיביות, פסיביות, כאלו המופעלות באמצעות אינפרא-אדום, בלוטות', Real3D והרשימה עוד קצרה מלהסתיים. כיום בעליו של מסך טלוויזיה תלת-מימד לרוב לא יכול להשתמש בזוג משקפיים שלו אצל חבר שלא מחזיק דגם זהה של הטלוויזיה, גרוע מכך לעיתים גם משקפיים של אותה יצרנית של המסך לא יעבדו על דגם/סדרה אחר של הטלוויזיה.

נראה ש(סופסוף) יצרניות המסכים הגדולות מעוניינות לעשות "סדר בבלאגן" ועם יוזמת ה-Full HD 3D Glasses לנסח יחדיו תקן אחיד עבור משקפי תלת-מימד אקטיביות, אשר ישמשו את היצרניות השונות בניהן נמנות: סמסונג, סוני, פנסוניק ו-Xpand 3D המתמחה בתחום התלת-מימד כאשר שארפ, טושיבה, פיליפס ועוד תומכות ברעיון.

אין ספק שמדובר ביוזמה מבורכת, שכן המשמעות לצרכן הינה שכעת הוא יכול להשתמש באותו זוג של משקפי תלת-מימד על מסך המחשב, הטלוויזיה בסלון ואפילו להביא את זוג המשקפיים שלו לערבי סרט אצל חברים, שכן כיום ההצטיידות במספר גדול של משקפי תלת-מימד (מהסוג האקטיבי) הינו עסק יקר מאוד. התקן עתיד לתמוך גם בתלת-מימד בקולנוע, כך שבעתיד לא נהיה תלויים במשקפיים המסיביים והלא נוחים שמחלקים בבית הקולנוע ונוכל להצטייד בזוג מהבית.

הצרכן רק ירוויח, ויש לקוות כי שאר החברות יאמצו את התקן החדש כאשר יושק באפן רשמי ושהדבר לא יהפוך להיות עוד תקן נוסף שרק מגביר את הבלבול . (מקור)

קרא עוד:  הוט תציע גלישה ב-500 מגה-ביט בפריסה ארצית

תמונה: Flicker cc albertob

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.