העדכון למערכת ה-Android N בגרסת ההדגמה השנייה ששוחררה השבוע, חשף מספר מאפיינים חדשים כמו פרצופי אמוג’י חדשים, מראה חדש לתיקיות שעל מסכי הבית ועוד, אבל מתברר כי הפיצ’ר קילר של הגרסה הזו הולך להיות זיהוי מגע רב שכבתי סטייל ה-Force Touch (מגע מאולץ) שבמכשירי אפל (Apple).

באופן רשמי, מערכת האנדרואיד אינה תומכת במגע תלת מימד (3D Touch) שכן כיום, המכשירים הבודדים שהטמיעו את הטכנולוגיה הם של וואווי ו-Vivo. אפילו ההשערות כי סמסונג (Samsung) תטמיע את היכולת במכשירי ה-Galaxy S7 התבררה כלא נכונה וייתכן כי זאת בשל העובדה כי מבחר היישומים שייתמכו באפשרות מוגבל למדי.

כדי להפעיל את הפיצ’ר, הצוות של Phandroid היה צריך למצוא מעקף שכן אין ברשותו מכשיר תומך ולשם כך נטען כי הצגת התפריט המשנה נעשתה על ידי לחיצה ארוכה על האייקון והחלקה כלפי מטה. כך הצליחו לחשוף את תת התפריט של אפליקציית מזג האוויר, דרכו ניתן להגיע לפונקציות שונות מבלי לפתוח את האפליקציה.

זה כמובן לא אומר עוד בוודאות כי נראה את הפיצ’ר החדש וכי לא ברור האם גוגל גם תטמיע את ה-Peek and pop שבמכשירי ה-iPhone 6s, המאפשר הצצה מקדימה של התוכן על ידי לחיצה חזקה (כפי הקיים באפליקציית Instagram). לכן נאלץ להמתין לכנס Google I/O 2016, אז תחשוף גוגל את תוכניותיה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.