מתגעגעים לתקופת השיחות הקוליות? או שאתם מעדיפים את התקשורת הבין-אישית הכתובה? כתבת האפליקציות השבוע תציג אפליקציות שמתאימות לכולם. אפליקציה איתה תבצעו שיחה קולית באנונימיות עם אנשים שאתם לא מכירים, כזו שתפיח חיים באימוג'ים או כזו שתפרק לכם כל תמונה להמוני אימוג'ים. הוספנו גם אפליקציה שתסייע לכם להשוות מחירים ואחרת שתרגיל את התינוקות לשכב על הבטן.

שיחות קוליות אנונימיות

אולי צ'אטים הם היום הדרך הפופולארית לשיחה בין אנשים על גבי רשת האינטרנט, אך נראה שאין תחליף לקסם השיחה הקולית בין בני האדם. הקול האנושי שמעבר לקו, חיתוך הדיבור והסמכותיות – הם חלק ממאפייני השיחה הקולית שמאפשרים לנו לנהל שיחות גם בנושאים מורכבים.

אפליקציית Talkers מאפשרת לנהל שיחות קוליות עם אנשים זרים המשתמשים באפליקציה בכל רחבי העולם. היא מתבססת על טכנולוגיית VoIP (שיחות קוליות על גבי רשת האינטרנט) ועל כן אין צורך לחשוף את המספר הסלולרי האישי שלנו או פרטי הזדהות אחרים. את הרישום לאפליקציה אמנם יש לבצע באמצעות חשבון הפייסבוק האישי שלנו, אך מיד ניתן להחליף את שם המשתמש או התמונה שייצגו אותנו באפליקציה. בנוסף, נוכל לציין את תחומי העניין שלנו ולסמן באפליקציה מתי אנו פנויים לשיחה, תוך כדי שאנו שומרים על מידת האנונימיות הרצוייה ויודעים על הצד השני רק את הדברים שהיה מוכן לשתף.

מפתחי האפליקציה אומרים לנו שמלבד גרסת ה-iOS שזמינה להורדה, ישנה גם גרסה לאנדרואיד שנמצאת בפיתוח. ביחס לשעת הבוקר המוקדמת שבה בדקנו את האפליקציה, התרשמנו מכמות המשתמשים הנכבדה שפנויים לשיחה. רובם היו מישראל, אך מצאנו גם יצוג של כמה מדינות נוספות.

להורדה: iOS

 פיקסלים אאווט, אימוג'ים אין

נראה שסמארטפון ללא אימוג'ים דומה לסיר ללא מכסה. הפרצופים והדמויות הקטנות השתלטו על התקשורת הכתובה שלנו זה עם זה ומשפטים רבים מקבלים משמעות שונה כשמוסיפים להם אימוג'י.

קרא עוד:  צילום רטרו: עם האפליקציות האלה תפיקו תמונות איכותיות בשחור-לבן

מפתחי אפליקציית Emojify מנסים לטעון כי ניתן להרכיב כל תמונה באמצעות האימוג'ים השונים. לא מאמינים? הביטו בתמונה מטה. האפליקציה מאפשרת להעלות אליה כל תמונה שבמכשירכם והיא תפרק אותה להמוני אימוג'ים בצבעים המרכיבים את התמונה. כמובן שניתן לשתף באמצעות האפליקציה את התוצאה, או לשמור אותה במכשיר.

להורדה: אנדרואיד

מפיחים חיים בדמויות הקטנות

ועוד אפליקציה מעולם האימוג'ים: הפעם כזו שתוסיף חוויה נוספת לשיחות הכתובות שאתם מקיימים, וכלל לא חשוב באיזו אפליקציה. 3D Moji מאפשרת לשלוח לחברים דמויות משעשעות שיופיעו באנימציה על כל המסך. הן בעצם מופיעות ב"שכבה נוספת" מעל האפליקציה שפתוחה במכשיר ברגע השליחה, מה שמעצים את החוויה כאילו האימוג'י מתעורר לחיים.

הדמויות המונפשות יישלחו רק בין מכשירים שעליהם מותקנת האפליקציה, ואם במכשיר המקבל היא לא מותקנת – האפליקציה תאפשר לכם לשלוח לנמען הזמנה להתקינה.

להורדה: אנדרואיד

https://youtu.be/AOw0-HiSdHY

משווים וחוסכים

צרכנות נבונה כרוכה בהשוואה מתמדת של מחירים של מוצרים שונים הנמכרים בכמה מקומות. כשמדובר במוצרי מזון בסיסיים, הופכת ההשוואה הזו לפעולה יומיומית עבור צרכנים רבים. "חוק המזון" מסדיר את נושא שקיפות המחירים בכך שהוא מחייב את הקמעונאים הגדולים לפרסם ברשת האינטרנט את מחירי מוצרי המזון ובמידע הזה עושה שימוש גם אפליקציית CHP.

האפליקציה מאפשרת לסרוק בר-קוד של מוצר מזון או לחפש את שמו באופן ידני. על סמך מיקום הלקוח, תיפתח על המסך רשימה של רשתות מזון המוכרות את המוצר הזה באזור, כמה הוא יעלה בכל אחת מהן ומהי כתובתו של הסניף הקרוב. ניתן גם לצפות בפערי המחירים מהגבוה לנמוך ולשתף עם חברים את המידע.

לוגו האפליקציה (זוג דובדבנים) כמו גם שמה נראים במבט ראשון מנותקים קצת מייעודה. אם כי למפתחים יש הסבר עמוק מדוע החליטו לקרוא לאפליקציה CHP: "קראתי פעם באיזה מאמר באנגלית, שאנשים שעוברים מחנות לחנות ובכל אחת קונים רק את מה שבמבצע, נקראים Cherry Pickers. בתרגום לעברית, קוטפי דובדבנים. מדובר בצרכנים נבונים ביותר (אם-כי בעלי זמן פנוי בשפע, כנראה) אשר עוברים בין החנויות ודואגים בכל אחת לבחור את ה"דובדבן", קרי, את העסקה המשתלמת ביותר", נכתב באתר האפליקציה. "לפיכך בתחילה רציתי לקרוא לאתר Cherry Pickers. לאחר מחשבה, החלטתי שהשם ארוך מדי, ולדוברי העברית עלולה להיות בעיה לאיית אותו נכון. אז קיצרתי אותו ל-CHP. אני אוהב את השם הזה כי יש לו צליל קל להגיה והוא גם מזכיר את המילה האנגלית cheap – זול".

קרא עוד:  ועכשיו גם אינסטגרם מתעדכנת עם מצב כהה

להורדה: iOS | אנדרואיד

רושמים את התינוק לחדר הכושר

מהי תנוחת השכיבה האידאלית עבור תינוקות? על הבטן או על הגב? ההורים והרופאים דבקו בדעות שונות לאורך השנים, אך נראה שבשנים האחרונות רווחת תנוחת השכיבה על הבטן כבריאה ביותר עבור התינוק. עם זאת, ישנם תינוקות שלא אוהבים את השכיבה על הבטן וישנן טכניקות שונות להרגיל אותם לכך. אפליקציית My Baby Gym הישראלית תעשה זאת באמצעות האייפד.

אנימציות משעשעות תופענה על מסך המכשיר ובזמן שהתינוק ישכב על הבטן הוא יהיה מרותק אליהן. באמצעות מצלמת האייפד תזהה האפליקציה עד כמה מתעניין התינוק באנימציות ומתי הוא מתעייף. כשזה יקרה תתווספנה דמויות חדשות לאנימציה – רק כדי שהקטנטן או הקטנטנה לא יאבדו עניין כל כך מהר.

בנוסף, כל תנועותיהם של הקטנטנים יתועדו והאפליקציה תציג גרף התקדמות המנתח את זמן השכיבה של התינוק על הבטן.

להורדה: iOS

פורסם לראשונה באתר נקסטר

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.