מודולים לצילום ב-360 מעלות בטלפון alcatel 360

מצלמות 360 מעלות הפכו השנה לתוספת בולטת במיוחד השנה, אולם בין אם זו LG Cam 360 או Samsung Gear 360, אלו מצלמות עצמאיות ולא משולבות, כפי שהתרגלנו, בטלפון שלנו. עד שזה יקרה, יצרניות שונות מציגות ב-IFA 2016 פתרונות לצילום ב-360 באופן נגיש הרבה יותר.

כך חברת אלקטל (Alcatel) הציגה זוג מודולים המספקים פתרון קל ופשוט לצרף מצלמת 360 לכל טלפון חכם. המודולים הקטנים מתחברים ישירות לשקע הטעינה של הטלפון בחיבור microUSB ובאמצעות אפליקציה מקשרת, ניתן לשלוט בהם ולצלם ב-360 מעלות בכל מקום.

המודולים בנויים במעטפת פלסטיק בצורות שונות – האחד עיגול והשני מרובע, כאשר החומרה זהה. במצלמות משולבות שתי עדשות עין הדג 210 מעלות כל אחת. אין להם כל סוללה או זיכרון לאחסון, ואת הצילום הן שומרות ישירות בטלפון החכם והתוצאה הסופית מתקבלת דרך אפליקציה מותאמת.

היתרון הגדול של המודולים, מלבד גודלם, הוא המחיר: 99 אירו בלבד, כמחצית מהמחיר המקובל למצלמה עצמאית, אך אין לצפות לאיכות גבוהה מידי.

מצלמת 360 מעלות לטלפון Insta360

מלבד זאת, גם חברת Arashi Vision הסינית הציגה את Insta360 Air 360, מצלמת 360 מעלות המיועדת עבור מכשירי האנדרואיד. לחברה כבר מצלמה דומה עבור מכשירי ה-iPhone ובדומה לה היא מאפשרת לכידת וידאו ב-360 מעלות באמצעות שתי עדשות רחבות 210 מעלות כל אחת.

האיכות מעט טובה יותר מהמודולים של אלקטל, עם צילום וידאו ב-3K והזרמת וידאו בשידור חי ישירות לפרופיל האישי בפייסבוק. המחיר כבר לא כזה זול: 230 דולר יעלה המודול הזה, אשר גם הוא אינו עצמאי, ללא סוללה או כרטיס זיכרון.

אז תעשו את החשבון לבד מה עדיף – מצלמה עצמאית או מודול זעיר?

וידאו: צילום ב-360 מעלות עם Insta360

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.