הפריצה הכל כך מצופה למכשירי ה-iOS שוחררה ביום שישי האחרון לאחר עיכובים רבים. רוב המשתמשים נוטים לחשוב שהפריצה נועדה על מנת להוריד אפליקציות ותוספים בחינם ולא לשלם עליהם כסף, אך לא כך המצב. הפריצה נועדה קודם כל על מנת להפוך את מערכת ה-iOS למותאמת אישית ונוחה הרבה יותר, דבר המאפשר למשתמש להתאים את המכשיר ככל העולה על רוחו, ומספק אפשרויות רבות בדומה לממשק מערכת האנדרואיד. על מנת להוכיח לכם שלפריצה יש עוד צדדים פרט מהורדת אפליקציות באופן פיראטי, נציג בפניכם שלושה טוויקים (תוספים) חינמיים שחובה להכיר.

Activator – הכל בידיים שלכם
לפני שניגש להוריד כל תוסף אחר, חשוב מאוד שנוריד את Activator קודם לכן. ה-Activator  שולט על מערכת ההפעלה, הוא זה שקובע מה יקרה בכל לחיצה, החלקה, וניעור של המכשיר. התוסף הזה הוא חיוני כיוון שהוא משתלב עם כל התוספים האחרים. כך, לדוגמא, נוכל להוריד תוסף אשר סוגר את כל האפליקציות בלחיצה אחת, ואז באמצעות Activator נוכל לקבוע מה תהיה הפעולה שתסגור את האפליקציות, לדוגמא לחיצה ארוכה על מקש הבית, לחיצה משולשת, ניעור המכשיר, ועוד.

SBsettings – הגדרות בלחיצה אחת
אחד הדברים המרגיזים והמגבילים במכשירי iOS היא העובדה שיש צורך לצאת מהאפליקציות ולגשת לתפריט ההגדרות בכל פעם שנרצה לעשות שינוי קטן במכשיר, מה שלעיתים מצריך חיפוש ארוך בתוך תתי תפריטים כאשר בסך הכול רצינו להדליקלכבות את הבלוטות'. אם אנו רוצים גישה מהירה להגדרות הבסיסיות של המכשיר (מי לא?), התוסף הזה הוא הפתרון. למעשה, מהרגע שהורד התוסף, ניתן לפתוח ולסגור חלון קטן בו יופיעו מתגים של WiFi, בלוטות', מצב טיסה, גלישה ב-3G, ועוד. את אופן פתיחת החלון נוכל לקבוע באמצעות ה-Activator, אך אם לא נעשה זאת, אפשרות ברירת המחדל היא החלקת הסטטוס בר (הבר העליון) מצד שמאל לימין.

קרא עוד:  שוכחים משימות? חמש אפליקציות שיעשו לכם סדר

BiteSMS – לסמס בסטייל
אפשר לומר שחווית העדכונים וריבוי המשימות ב-iOS השתפרה פלאים ב-iOS 5. כבר לא יקפוץ חלון כחול ומעצבן שידרוש התייחסות מיידית, ונוכל להתעלם מההתראה לגמרי ולחזור אליה כשנרצה. מה שכן, ניהול שיחה באמצעות הודעות נשאר דבר קשה למדי כאשר בכל פעם שנבחר לפתוח הודעה, האפליקציה עליה אנו נמצאים תשמר ברקע והמכשיר יעביר אותנו אוטומטית לממשק ההודעות. באמצעות BiteSMS נוכל להשיב להודעהלכתוב הודעה חדשה מכל מקום ובצורה נוחה. כאשר נקבל הודעה חדשה ונבחר לפתוח אותה, היא תפתח חלון קטן והמקלדת תתרומם מתחתית המסך. נוכל להשיב להודעה ולהמשיך בדיוק מהמקום בו עצרנו, ללא צורך לחזור לאפליקציה באופן ידני. כמו כן, באמצעות Activator נוכל לקבוע פעולה ליצירת הודעה חדשה, כך שנוכל לבחור ללחוץ פעמיים על הסטטוס בר וייפתח לנו חלון הודעה קטן (שימו לב, חלון, לא אפליקציית ההודעות) שם נוכל להכניס את שם הנמען ואת תוכן ההודעה, ולשלוח. תוסף גאוני שמתאים לכולם גם אם אינכם מסמסים מכורים.

את כל התוספים ניתן להוריד בחינם בסורס BigBoss דרך סדיה, התוסף BiteSMS מוגבל לתקופת ניסיון ולאחר מכן בתשלום.

הערה: אין מערכת האתר מעודדת הורדות לא חוקיות. הורדת תוספים בחינם מסורסים לא חוקיים כאשר המפתחים דורשים עליהם כסף היא גניבה ועבירה, אנא המנעו מאי נעימויות.