לקראת סיום השנה, אנחנו כאן ב-TGspot מסכמים את שנת הגאדג'טים 2011. במהלך השבוע נעלה כתבות המסכמות את עולם הסלולר, טאבלטים, גאדג'טים והטרנדים הכי חמים ברשת ונסכם בקצרה את כל החדשות שרצו כאן השנה והפעם, עולם התוכנה והרשת. כתבה חמישית בסדרה.

מלחמה חברתית
אם חשבנו שחיינו חברתיים מספיק, השנה היינו יותר חברתיים מתמיד. אין זה סוד שישראל היא אחת המדינות הכי חברתיות ברשת ואנחנו “מבזבזים” הכי הרבה מכולם את זמננו ברשתות החברתיות. והנה הגיע גוגל, בניסיון השלישי שלה (באזז, Wave) להתחרות בפייסבוק ולהיכנס לגל החברתי והביאה איתה את הרשת החברתית גוגל פלוס לכל מקום. אם זה לג’ימייל, לגוגל רידר ל-YouTube והכלים הפופולריים האחרים אשר גרמו לנו להידבק אל המסך ולעשות פלוס אחד. הרשת קיבלה בהתלהבות את גוגל פלוס, אך מהר מאוד התברר כי אין הרבה מה שיצליח להחזיק את המשתמשים בה. נכון, היא נראית יותר טוב, פועלת מהר ונעים להשתמש בה, אך, לא נראה התנפלות רבה של גולשים, לפחות כרגע

פייסבוק מצידה המשיכה להטמיע את המותג, אם זה דרך אפליקציית פייסבוק לאנדרואיד ו-iOS, אם זה דרך טלפונים סלולריים עם הלוגו הכחול ודרך תוכנה שמאפשרת צ’יטוט דרך המחשב. גם רענון לאתר הוותיק קיבלנו השנה וגם את ה-Timeline, פרופיל אישי חדש המציג את כל האירועים והסטטוסים של המשתמש על ציר הזמן.

מלחמת הדפדפנים
דווקא בשנה שבה מוזילה מגבירה את קצב העדכונים, הכרום של גוגל מצליח לעבור אותה ולהגיע למקום השני. בזמן הזה, מיקורוסופט עדיין שולטת ביד רמה בשוק הדפדפנים גם מבלי לספק עדכון משמעותי כלשהו, פרט לגרסה 9 שהושק בתחילת השנה, אך בכל זאת ממשיכה לאבד גובה. הגרסה הבאה של Internet Explorer תגיע בשנה הבאה, יחד עם Windows 8 שכצפוי, תוכל לפעול רק על מערכת זו. אז תוך כמה זמן נראה את כרום עוקף את מיקרוסופט? כפי הנראה זה לא יקרה בשנה הבאה, אך בקצב הזה, זה לא ייקח עוד הרבה זמן.

מלחמת המערכות
טוב, לא ממש מלחמה, יותר ניסיון של גוגל להכניס את מערכת הכרום להכרה (Chrome OS), משהו שעוד לא הצליח לה יותר מידי, אך אולי כמשהו שנראה בשנה הבאה כאשר תגיע על מחשבים שולחניים. מיקרוסופט מצידה דיי פמפמה לנו בשנה האחרונה על מערכת ה-Windows 8. ראינו את גרסת ההדגמה שהופצה, את המסך הכחול החדש, מנהל המשימות המתקדם וסייר הקבצים. מערכת ההפעלה הנוכחית Windows 7 אשר קפצה עם עדכון SP1 זכתה השנה בתואר הנפוצה בעולם ונחשבת לנוחה ביותר עם מכירות גבוהות במיוחד זאת אחרי שהצליחה לעקוף את מערכת ה-Windows XP בת 10 שנים, וגם הפתיע עם מספר רעיונות מגניבים.

ובשנה הבאה? השחרור המשמעותי של מערכת ה-Windows 8 אמור להוות שדרוג למיקרוסופט אשר תנסה להיכנס גם לשוק הטאבלטים, גוגל פלוס תנסה לכבוש עוד קהל ולהוסיף וודאי פיצ'רים נוספים ואינטרנט אקספלורר ימשיך לאבד את אחיזתו בשוק, לא שונה בהרבה מהשנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.