באירוע המוזיקה של אפל שהתקיים בתחילת החודש, הוכרזו דגמי האייפוד החדשים והחל מהיום, שבועיים לאחר שהושקו בארה"ב הם זמינים לרכישה גם בישראל בחנויות iDigital.

הדגם המעניין מכולם הוא ה-iPod Touch החדש, שכעת נראה כמו iPhone 4 רק בעובי דק במיוחד של 7.2 "מ, המכשיר זהה חומרתית לאחיו הטלפוני רק שהופשטו ממנו כל יכולות הסלולר – למרות שאין זה מונע ממנו להוציא ולקבל שיחות באמצעות אפליקציות VOIP למינהן ושיחות ווידאו באמצעות יישום ה-FaceTime המובנה, המכשיר בעל קישוריות Wi-Fi, מסך המגע בגודל 3.5 אינצ' מתהדר ברזולוציה של 960×640, מצלמת 5 מגה-פיקסל בעלת יכולות צילום HD ובעל המעבד Apple A4. המכשיר כאמור מריץ את מערכת ההפעלה iOS 4.1 אשר מגיעה עם תמיכה מלאה בעברית.

דגם נוסף שעבר חידוש משמעותי לא פחות הוא ה-iPod Nano שגודלו כעת מוזער והוא שווה בגודלו ל-iPod Shuffle והוא מופעל כולו באמצעות מסך מגע בגודל 1.5 איצנצ', כולל גם רדיו FM מובנה, אך בניגוד לדגם הקודם ב-Apple החליטו להסיר את המצלמה, צעד מבורך שכן אין טעם, לדעתנו, במצלמה בנגן מוזיקה זעיר. מעטפת המכשיר עשויה אלומיניום מוברש והוא זמין לרכישה בשלל צבעים. הממשק עבר שינוי משמעותי וכעת הוא מזכיר את הממשק של iOS רק שלמכשיר ה-Nano אין אפשרות להרחיב את יכולותיו באמצעות אפליקציות.

בנוסף יושק גם ה-iPod Shuffle החדש, בו Apple החליטה "להישמע לקהל מעריציה" ולהחזיר את גלגל השליטה.

קרא עוד:  שאומי השיקה את השואב הרובוטי Mijia 1S, שיפור משמעותי ביכולות הניקוי

מחירים: אייפוד טאצ', 8GB ב-1,149 ש"ח, 32GB, ב-1,599 ש"ח, ו-64GB ב-2,149 ש"ח. האייפוד נאנו יימכר במחירים 8GB תמורת 799 ש"ח, ו-16GB תמורת 949 ש"ח. אחרון חביב הוא האייפוד שאפל שיימכר 289 ש"ח לנפח 2GB.

המכשירים כאמור זמינים לרכישה החל מהיום בחנויות iDigital השונות הממקומות בדיזינגוף סנטר, קניות רמת אביב וגרנד קניון חיפה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.