גיימינג, גיימרים

בישראל של 2018, אירועי הגיימינג כבר הפכו לדבר שבשגרה, וימים בודדים לאחר שתערוכת Game In סגרה את שעריה, הצבעים הירוקים הוסרו מגני התערוכה והוחלפו בכחולים לרגל פסטיבל GAMERZ של בלוסטון גרופ.

בפסטיבל GAMERZ המתרחש השבוע בביתן 1 בגני התערוכה, מתקיימים שלל אירועים שונים. החל מאליפות ישראל בספורט אלקטרוני, פסטיבל פלייקון, התנסות בעשרות עמדות משחקים במגוון גדול של ז'אנרים ממשחקי ספורט, משחקי פעולה, משחקים לבוגרים ועד למשחקים לילדים. בנוסף היו מתחמים שונים כמו מתחם מפתחי אינדי ישראלים, מתחם מציאות מדומה, מתחם רטרו גיימינג, מתחם קניות, מתחם מירוצים ואף כלוב של FRIL, ליגת הרחפנים הישראלית, בו ניתן להטיס רחפנים במסלול מירוצים ייעודי.

לשחק לפני כולם

כמו כן באירוע ניתן להתנסות בשני משחקים טרם השקתם בעולם כשאחד מהם הוא The Crew 2 של Ubisoft, אותו ראינו עוד בפסטיבל Game In בסוכות אשתקד, אלא שמאז נדחה ונכון לרגע זה יצא רק בחודש יוני. מדובר במשחק מירוצים שבאופן שונה ממתחריו מאפשר לשחקן לשלוט בסירות מירוץ, מטוסי פעלולים וכן במכוניות ספורט ואופנועי שטח – והכל בהחלפה מהירה ואינטראקטיבית תוך כדי המשחק ללא צורך בתפריטים. במסגרת ההדגמה בה שחקנו ניכר כי המשחק כמעט מוכן ופרט למקצה שיפורים אחרון – עושה רושם שהוא מספק את הסחורה. העיר נראית חיה ומוארת, כלי הרכב השונים נשלטים בצורה טובה וקלילה, אך לא תמיד ותרנית, ונראה שלמשחק יש פוטנציאל גבוה.

בנוסף היה ניתן לשחק בכותר Detroit: Become Human מבית Quantic Dream הבלעדי לקונסולת ה-PlayStation 4 של סוני (Sony) שישפאר, היבואנית של מוצרי סוני, היא אחת מנותנות החסות באירוע. מדובר במשחק פעולה הרפתקאה המתקיים בעולם בו אנדרואידים חיים לצד בני אדם.

בהדגמה ששיחקנו, אותה הדגמה שבוצעה לבאי תערוכת E3, במסגרתה שיחקנו בלש בזירת רצח בו עלינו להציל ילדה שנחטפה ולשכנע את החוטף, אנדרואיד בעצמו, לשחרר אותה. המשחק מאפשר לשחקן 'לתקוף' את הסיטואציה במגוון דרכים, החל מגישה פייסנית בו אנו מציגים בפניו פרטי מידע שאספנו מזירת הרצח ועד לגישה אגרסיבית ולא מתפשרת. כשכל החלטה מובילה לסוף אחר.

בפסטיבל GAMERZ מתקיים בין התאריכים 1-5 באפריל, חול המועד פסח. הוא נפתח בשני סבבים החל משעה 9:30 עד 13:30 וסבב צהריים מ-14:30 עד 18:30. מחיר כרטיס כניסה לסבב – 99 שקלים.

סייע בהכנת הכתבה: אביחי אליהו

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.