בתוך 48 שעות הצליחה גרסת ה-Xbox One (אקסבוקס וואן) של המשחק PlayerUnknown's Battleground (או PUBG, בקיצור) להגיע אל מעל למיליון שחקנים שרכשו והתנסו בגרסת הגישה המוקדמת (Early Access) של הכותר.

את ההצלחה הגדולה חגג ברנדן גריין (Brendan Greene) בחשבון הטוויטר של PlayerUnknown בו הוא הודיע לעוקביו על אבן הדרך אותו השיג הכותר – "מעל למליון שחקנים ניסו את PUBG ב-48 השעות הראשונות להשקה של [בתוכנית] ה-Xbox Game Preview!" ובאותה נשימה נראה כי הוא ער לתקלות הרבות מהן סובלת הגרסה הראשונית ומבטיח "בשבילנו זוהי רק תחילת הדרך על הקונסולה, יש לנו הרבה לשפר ולעדכן בחודשים הקרובים ועם המשוב שלכם נוכל להפוך את המשחק לנהדר יחדיו!".

מדובר בנתון מרשים, במיוחד נוכח העובדה כי המשחק אינו חינמי ושחקנים שמעוניינים להתנסות בגרסתו הראשונית שאינה חפה מבעיות משלמים 30 דולר. כך למעשה ההכנסות מהמשחק ביומיים הראשונים להשקה עומדות על מעל ל-30 מליון דולר.

ההיסטריה חוזרת

PUBG הושק תחילה על גבי המחשב האישי, תוך זמן קצר ובזכות מצב המשחק הייחודי, בו מאה שחקנים נלחמים האחד בשני על שטח שהולך וקטן כדי להיות השורד האחרון, הצליח הכותר לצבור קהילת שחקנים שרק הולכת וגדלה. תשומת הלב לא נעלמה מעיניים של בכירי מיקרוסופט (Microsoft) ואלו הכריזו בתערוכת E3 על ההגעה של המשחק אל משפחת קונסולות ה-Xbox One. אלה בהחלט יכולים להיות מרוצים שכן נראה כי ההיסטוריה (וההיסטריה) חזרה על עצמה גם על גבי הקונסולות של הענקית מרדמונד שכה צמאה למשחקים בלעדיים.