באג מעצבן בעדכון הטרי ל-Windows 10 עשוי להצביע על כך שלמרות השינויים המשמעותיים במערכת ההפעלה של מיקרוסופט (Microsoft), החברה עדיין משתמשת בקוד בן כשני עשורים במערכת ההפעלה שלה.

הבאג, עליו דווח באתר Softpedia, גורם לכך שלחיצה על כפתור העכבר הימני בעת הצבעה על צלמית ב-'סרגל הכלים', שבקצה שורת המשימות, מציגה לעיתים את התפריט המקושר כך שחלקו התחתון מוסתר ולא ניתן ללחוץ על האפשרות התחתונה. ברוב המקרים האפשרות הזו היא 'יציאה', וההסתרה שלה מונעת סגירת תוכנות שעובדות ברקע.

התקלה לא מתרחשת בכל לחיצה, אלא רק מדי פעם, אך זה מספיק גרוע. ומה שגרוע אף יותר הוא שאותו אתר דיווח על אותו באג כבר לפני שנה וחצי, לאחר עדכון אפריל 2018 ל-Windows 10. בתגובות בכתבה ההיא נחשף כי כבר אז מדובר היה בבאג עם זקן, שכן שניים מהמגיבים דיווחו שהוא קרה כבר ב-Windows XP, ששוחררה ב-2001 – לפני כמעט 20 שנה.

מבדיקת TGspot עולה כי בפורומים של מיקרוסופט אכן דווח הבאג הזה מאז יציאת Windows XP, והדיווחים המשיכו לאורך כל העשור הקודם, גם לאחר שחרור עדכוני SP2 ו-SP3. מיקרוסופט הציעה לאנשים לאתחל את המחשב או לבצע התנתקות והתחברות מחדש למערכת ההפעלה כדי לפתור את הבעיה. אנשים אחרים הציעו פתרון שקשור ישירות לסיבה לתקלה – הגדרה הגורמת ל-'סרגל הכלים' להסתיר כל דבר אחר שמוצג על המסך. ההגדרה אמנם לא קיימת ב-Windows 10, אך קיימים פתרונות חלופיים.