בסביבות אמצע ספטמבר תשחרר חברת אפל (Apple) את הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה שלה, iOS 11, אשר תומכת רק באפליקציות שתוכננו לפעול בסביבת עיבוד של 64 ביט. מה שאומר הוא שאפליקציות שנבנו עבור מערכות 32 ביט כבר לא יוכלו לפעול יותר ב-iOS 11 – ומתברר שיש כרגע 187,000 מהן בחנות האפליקציות של אפל, ה-App Store.

גירסת ההדגמה של iOS 11 זמינה להורדה עבור מפתחים כבר כמעט שלושה חודשים, מה שאומר שהיה מספיק זמן לכל מפתחי האפליקציות להתאים את האפליקציה שלהם לגירסת 64 ביט, אך רבים עוד לא עשו זאת. חברת המחקר Sensor Towers טוענת כי מתוך 2.4 מיליון האפליקציות שבחנות, רוב האפליקציות שלא ייתמכו הן משחקים – 38,619 ליתר דיוק. שאר האפליקציות הן בתחומי החינוך, הבידור או הלייף סטייל. אפל החלה להודיע למשתמשים כבר בחודש ינואר האחרון כי אפליקציות מסוימות לא ייתמכו במערכת החדשה, מתוך תקווה שמשתמשים יפעילו לחץ על המפתחים לעדכן.

האפליקציות הללו יישארו אמנם בחנות וימשיכו להיות מותקנות במכשירים שמריצים גירסאות ישנות של מערכת ההפעלה, כלומר iOS 10.3.3 ומטה, אך בסופו של דבר יש להניח שאפל תסיר אותן לחלוטין מהחנות בעתיד הקרוב.

כדי לבדוק האם במכשירכם מותקנות אפליקציות כאלו, יש לגשת להגדרות – כללי – אודות – יישומים. כל אפליקציה שמופיעה ברשימה הזו לא תפעל ב-iOS 11 וסביר להניח שתאלצו למחוק אותה. אם אין לכם אפליקציות כאלו, הרשימה תהיה ריקה.