סמלי האימוג'י החדשים ב-iOS 6

האמוג'י (Emoji), אותם אייקונים קטנים שנועדו להביע רגשות, מחשבות וכיום גם מוצרים ועצמים, הגיעו לאוויר העולם אמנם במאה הקודמת, אבל במכשיר ה-iPhone הם הושקו רק לפני עשר שנים ושינו את פני השיח הווירטואלי.

האמוג'י פותחו לראשונה בשנת 1999 על ידי המעצב היפני שיגטקה קוריטה (Shigetaka Kurita), אשר שילב אותם בפלטפורמה בשם i-mode עבור המכשירים שנמכרו אצל המפעילה המקומית NTT Docomo (אגב, סלקום השיקה אותה אצלנו ב-2010).

הרעיון לאמוג'י הגיע למעצב מתמרורי הרחוב וסמלילי מזג האוויר והדרך שאלה מוכרים באופן אוניברסלי בכל העולם. לכן הוא החליט לאמץ זאת גם לתחום הטקסט בטלפון הנייד בעת שימוש בהודעות SMS. בשלב הראשון פותחו 176 אמוג'י ברזולוציה 12×12 פיקסלים שיועדו ל-i-mode.

emoji-comparison-2006-2018-softbank-emojipedia

לפני עשר שנים, עם הגעת מכשיר האייפון, אפל החליטה לראשונה לשלב אמוג'י כחלק מהמקלדת המובנית. זה קרה בגרסת OS 2.2 (עוד לפני שכונתה "iOS") שיועדה רק לקהל המשתמשים ביפן. באופן מפתיע ולמרות ניסיונות מפתחים פרטיים להסיר את הצנזורה, זה היה רק ב-2010 עד שהאמוג'י נכנס כחלק מתקן ה-Unicode העולמי, מה שאפשר לאפל לכלול זאת כחלק מהמקלדת המובנית. באנדרואיד זה קרה רק ב-2013, אבל עוד הרבה לפני היו בחנות מקלדות צד ג' שאימצו את האימוג'י בעצמם.

במרוצת השנים תקן האמוג'י שונה והותאם לרוח התקופה. החל מצבעי גוף וסמלילים תואמים כדי לא לפגוע ברגשות המשתמשים. כיום יש למעלה מ-2,700 אמוג'י שונים הנמצאים בשימוש אולם כל חברה שינתה במעט את עיצוב האמוג'י, כך שלא אצל כולם אלה נראים זהים.

קרא עוד:  חגיגת מלחמת הכוכבים במסנג'ר של פייסבוק

מעניין היה לחשוב איך היו נראות השיחות הווירטואליות ללא האמוג'י.

information-desk-person-emojipedia-apple-2008-2018