אתר BGR פרסם סרטון בו התנסה עם ה-Blackberry Playbook , הטאבלט המדובר של RIM. במשך כמעט 10 דקות ניתן לצפות בביצועי המכשיר שמתגלה כפלטפורמה מוצלחת למדי גם למדיה בנוסף למיצוב העסקי שהחברה מנסה להקנות לו. מערכת ההפעלה החדשה של RIM המבוססת על תוכנה של QNX שהחברה רכשה בתחילת השנה, נראית מעודכנת וחדשנית וצפויה לספק תחרות שווה לאחת מגרסאות האנדרואיד הטובות שיצאו לשוק בתקופה האחרונה בדמות סמסונג גלאקסי X.

אלגנטיות, פשטות ופונקציונליות
בהדגמה ניתן לראות את מערכת ההפעלה והמעבר החד והפשוט בין האפליקציות והטאבים השונים על המסך. החלקת האצבעות למטה בצידי מסך המגע (bezel) תאפשר לצפות באפשרויות השונות במערכת וחלקו העליון של מסך המגע יישאר פתוח להצגת אפליקציות ואפשרויות נוספות.

לפי הסרטון, החלקת האצבעות לצידי המסך מלמטה למעלה בזמן ניגון מדיה ממזערות אותו מיידית ומאפשרות לעבוד במקביל על אפליקציות אחרות. כל החלקה שוב תציג את האפליקציות שברקע בצורה ברורה (הרבה יותר מהצורה בה אפשר לצפות באמצעות ה-Task Manager של האייפון) והן ימשיכו לרוץ ברקע עד שנסגור אותן באמצעות החלקה מלמטה למעלה על האפליקציה הממוזער. החלקה למעלה מחלקה התחתון האלכסוני של המסגרת חושפת את המקלדת המולטיטאץ' הווירטואלית אשר תסתובב איתנו לכל כיוון אליו נסובב את המכשיר.

לדבריו של נציג החברה, החברה עובדת כעת על האפשרות של חיפוש אוניברסלי והוא מעדכן כי כמובן ניתן להתחבר ישירות למכשיר הבלאקברי ולצפות במידע כמו אנשי קשר, דואר אלקטרוני וכדומה. אין בטאבלט כפתורים כמו "התחל", אלא רק כפתור האחראי על ההדלקה והכיבוי של המכשיר ואחד נוסף האחראי על שליטה על עוצמת השמע. כמו כן, הטאבלט מצויד במצלמה קדמית.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Tab Active Pro - טאבלט קשיח

מצפיה בסרטון ניתן להבחין בבירור בקלות שבגלישה בין האפליקציות, בפונקציונליות של הטאבלט ובאלגנטיות של העיצוב של הטאבלט החדש ונראה כי אכן, אייפד קילר אמיתי הפעם מתקרב אלינו בצעדי ענק. האמנם?

פורסם במקור באתר Newsgeek.co.il