לאחר השקתה הרשמית של Android Wear, מערכת ההפעלה של גוגל לתחום המוצרים הלבישים, החלו לצוץ מספר לא קטן שעונים חכמים מבוססי מערכת ההפעלה החדשה, כשאת העבודה ואת ערך המוסף עושות בעיקר, איך לא, אפליקציות רבות, אשר מסייעות למשתמש להתעדכן במהירות על המתרחש מבלי הצורך להוציא את המכשיר החכם מהכיס. אז אם כבר יש ברשותכם שעון חכם, אלו האפליקציות הכי שימושיות שצריך להכיר.

Tinder
אפליקציית ההיכרויות Tinder הציגה את גרסתה למסך הקטן. האפליקציה כזכור, מאפשרת למשתמש להתחבר דרך חשבון הפייסבוק שלו, ועל פי מיקומו, מוצגים לו תמונות של בני/בנות זוג כאשר הוא מסמן "אהבתי" או "לא אהבתי" בהחלקה לאחד הצדדים. כדי שתיווצר "התאמה" בין שתי משתמשים, שניהם צריכים לעשות "אהבתי" לתמונות הפרופיל האחד של השני, ולאחר מכן הם יוכלו לשוחח ביחד דרך ממשק הצ'אט באפליקציה. ב-Android Wear התפקוד של האפליקציה לא השתנה: המשתמש יוכל לסמן אהבתי/לא אהבתי בהחלקה על המסך, לקבל התראות בשעון על שיחה חדשה או התאמה נוספת ובנוסף לקבל התראות על אנשים מעניינים הנמצאים בקרבת מקום.

המחיר: חינם, להורדה

PixtoCam
PixtoCam מאפשרת להשתמש ולשלוט במצלמת הטלפון החכם בכל עת. כאשר המשתמש יפעיל את האפליקציה דרך השעון, הוא יקבל את תצוגת המצלמה בהזרמה ישירות למסך השעון וניתן לבחור בין המצלמה הקדמית או האחורית, לבצע זום פנימה או החוצה, לסובב את התמונה, להשתמש בצילום מתוזמן (Self-Timer) למקרה שהמשתמש ירצה לצלם סלפי מיוחד, להחליט האם להקליט וידאו או לא, לשנות את ההגדרות הפלאש ועוד. את השימושים הפינקטיים יותר שאפשר לעשות עם האפליקציה הזו, אנחנו נשאיר למוח הקרימינלי שלכם.

המחיר: 7 שקלים, להורדה

evernote

Evernote Wear
אפליקציית התזכורות המוכרות ביותר היא ללא ספק Evernote. במידה ולא יצא לכם להכיר, אז Evernote מאפשרת למשתמש לרשום תזכורות, רשימות, פתקים והערות בדרך קלה ואינטראקטיבית ונחשבת לאחת מהאפליקציות הפופולריות ביותר בתחום. ב-Android Wear היא משחקת תפקיד חשוב עוד יותר, כאשר התראות על תזכורות שקבענו, יוצגו ישירות במסך השעון, כך שלא נפספס אותן. בנוסף לכך, ישנה אפשרות להוסיף פתקים באמצעות הפקודות הקוליות ב-Android Wear, לצפות בתזכורות או פתקים קיימים באמצעות המכשיר החכם, ולקבל מידע מהיר על דברים שרשמנו לעצמנו במהלך היום.

קרא עוד:  הדגמים החדשים של Amazfit מגיעים לישראל

המחיר: חינם, להורדה

http://www.youtube.com/watch?v=zxXkV0e4W7s

Find My Phone
לכל אחד קורה לעיתים שהוא לא בטוח היכן הוא הניח את המכשיר החכם. Find My Phone באה לפתור בדיוק את זה. על ידי הפעלת הפקודה הקולית "Ok Google, start find my iPhone" דרך השעון החכם, האפליקציה תתחיל לחפש אחר המכשיר וכשתמצא אותו, היא תפעיל צליל התראה מחריש אוזניים. בנוסף לכך, האפליקציה מציעה מענה מהיר למציאת המכשיר במידה והוא אבד, כל עוד הוא בטווח קליטה עם השעון, מה שיכול לספק פתרון מהיר וזריז. מלבד אלו, ישנה אפשרות לשלוט במכשיר בהגדרותיו הבסיסיות כגון לבחור רינגטון חדש, לשלוט בבהירות, להדליק את ההבזק, ועוד. שימושית כבר אמרנו?

המחיר: חינם, להורדה

doulingoDuolingo
Doulingo היא האפליקציה הפופולרית ביותר ללימודי שפות, והיא מציעה לדוברי האנגלית מגוון רחב של שפות חדשות ללמידה על ידי ממשק אינטראקטיבי ביחד עם "מאמן" אישי, סנכרון עם הרשתות החברתיות, שיעורים לפי סוג, ניקוד בונה לכל שיעור ועוד. גרסת ה-Android Wear תאפשר למשתמש להכין כרטיסיות עם מגוון רחב של אוצר מילים, כך שהוא יוכל להתאמן תוך כדי פעילות אחרת מבלי צורך במכשיר הנייד. לדוגמה, ניתן ללמוד בזמן פנוי כמו בעת נסיעה בתחבורה הציבורית, בהמתנה בתור ועוד, כך שהמשתמש יכול להעביר את הזמן בצורה מהנה ואפקטיבית וגם לחזק את אוצר המילים שלו בעת האימון.

המחיר: חינם, להורדה

1Weather
בעוד כשגוגל מספקת מידע בסיסי על מזג האוויר ב-Android Wear כחלק מהממשק של Google Now, תמיד יש שמחפש יותר, ו-1Weather באה לעשות בדיוק את זה בגזרת השעונים החכמים. 1Weather תספק למשתמש מידע על מזג האוויר הנוכחי לפי מיקום ביחד עם תחזית יומית, התראות על מזג אוויר יוצא דופן במידה ורצינו בכך וכן מוצג רקע חי עם מזג האוויר הנוכחי.

קרא עוד:  שוב התנהלות בעייתית של אפליקציות אנטי-וירוס לאנדרואיד

המחיר: חינם (רכישות בתוך האפליקציה), להורדה

Flashlight For Android Wear
כפי שניתן להסיק מהשם, FlashLight תאפשר להשתמש בשעון כפנס שימושי על ידי ניצול גודל המסך הגדול יחסית, 1.5 אינץ' בממוצע, ולהציג בו תמונה לבנה בתאורה הכי בהירה שהמסך מסוגל להציע. שימושי מאוד במקרים שזקוקים לתאורה קטנה כשאין פנס בסביבה, וגם לקבל אלטרנטיבה מצוינת להבזק ה-LED שבגב המכשירים החכמים, ואולי במקרים מסוימים אפילו להתעלות על מה שההבזק במכשיר החכם מציע.

המחיר: חינם, להורדה

Wear Volume
צריך לשנות את עוצמת השמע והמכשיר לא נגיש? הכירו את Wear Volume, המאפשרת למשתמש לשנות את עוצמת השמע של המכשיר החכם האישי בקלות על ידי לחיצה על כפתור הפלוס והמינוס במסך האפליקציה. שימושי מאוד בעת האזנה למוזיקה דרך רמקולים, כשלפתע יש צורך להנמיך את עוצמת השמע, או בעת האזנה למוזיקה, מה שמונע מהמשתמש להוציא את המכשיר החכם מהכיס או לנסות לגשת למקשי העוצמה בדרכים לא נוחות.
המחיר: חינם, להורדה

AllTheCooks
מתקשים במטבח? AllTheCooks תלווה אתכם צעד אחר צעד לכל אורך המתכון בצורה פשוטה וקלה דרך מסך ה-Android Wear. האפליקציה תציג את הצעד הבא שהמשתמש צריך לבצע מתוך המתכון, מה שמעניק גישה מהירה למידע מבלי הצורך להוריד את העיניים לכמה רגעים כדי לפתוח את הטלפון או המחשב. שימושי מאוד לכל הבשלנים, אם כי כרגע המתכונים רק באנגלית.

המחיר: חינם (רכישות בתוך האפליקציה), להורדה

Tweetings
Tweetings באה לעשות את מה ש-Twitter עדיין לא עשתה: להביא את הרשת החברתית הפופולרית אל תוך השעון החכם. דרך Tweetings ניתן לצפות בציוצים האחרונים של האנשים אחריהם אתם עוקבים, להשיב לציוצים אשר הגיעו אליכם וכמובן לפרסם ציוץ חדש. למרות שמדובר ביכולות בסיסיות בלבד, זה הרבה יותר מאשר… כלום. Tweetings נותנת מענה טוב, כשהאפשרויות המצומצמות נועדו לתת למשתמש גישה מהירה לדברים שניתן לעשות באמצעות המסך הקטן של השעון.

המחיר: 11.70 שקל, להורדה

פורסם לראשונה באתר Nexter מבית מאקו