מיקרוסופט (Microsoft) פרסמה כמה נתונים מסקרנים על מוצריה ופעילותה ברחבי העולם, המשמעותי מביניהם הוא המספר העדכני של מחשבים עליהם מותקנת מערכת ההפעלה חלונות: 1.5 מיליארד. נתון זה שב ומדגיש את ההובלה העצומה של מיקרוסופט בתחום, עם שליטה של כמעט 82 אחוז משוק מערכות ההפעלה. השנייה בדירוג, אפל (Apple) ומערכת ההפעלה macOS, מסתפקים בכ-13.5 אחוז, ואילו כל יתר השחקנים גם יחד בקושי מצליחים להגיע ל-5 אחוז מהשוק.

באשר לגרסאות השונות של מערכת ההפעלה חלונות עצמה, מיקרוסופט סופרת כ-700 מיליון מחשבים עליהם מותקנת גרסה 10 המודרנית, כך שמחצית המחשבים בעולם עדיין מריצים את מערכת ההפעלה חלונות 7 (37% מהשוק) או גרסאות ישנות אחרות. נתון זה צפוי להשתנות באופן דרמטי בתחילת שנת 2020, אז תחדל מיקרוסופט לחלוטין משחרור עדכוני אבטחה ותיקונים למערכת ההפעלה הוותיקה. מהלך זה ידרבן עסקים וארגונים גדולים שטרם עשו זאת לשדרג את מחשביהן לחלונות 10.

רוב המספרים המופיעים במצגת החברה לא נוגעים לביצועיה העסקיים, אלא לתרומתה החיובית לעולם. כך, לדוגמא, מתהדרת מיקרוסופט בכך שהקמפוס הראשי שלה בעמק הסיליקון איננו צורך מים כלל, בתרומה של 1.4 מיליארד דולרים לארגונים ללא מטרות רווח, בחיבור של 2 מיליון תושבים לאינטרנט, ובזיהום אפסי של הסביבה בזכות ייצור חשמל נקי, מחזור ושתילת עצים.