תשכחו ממשקפי מציאות רבודה, רכב ללא נהג או אפילו מכדורים פורחים שיחברו מיליוני אזרחים בעולם לרשת האינטרנט, כי אלו כבר פאסה. גוגל מציגה את השלה הבא בחזון עליו אמון מנכ"ל החברה לארי פייג', שאיך לומר: קצת מקדים את זמנו. על אף ששרותי החיפוש מניבים עבורה את עיקר הרווחים, נראה כי פרויקטים ושרותים אמצעי מיפוי ומעקב, מפות מתוחכמות, Google Earth ערוץ היוטיוב ועוד – הם רק קצה הקרחון וכי הדבר החם הבא נמצא ממש מעבר לפינה.

בגוגל מתכננים עבורנו "עולם טכנולוגי טוב יותר", כהגדרתה, שייתכן ובעתיד הקרוב רחוק יחליפו גם את מקום מגוריכם. לארי פייג', מנכ"ל גוגל, עבד בשנה האחרונה עם שותפו על פרויקט שאפתני במיוחד שנשמר במעטה סודיות עד כה מלבד כ-100 בכירים בחברת גוגל שידעו על המתרחש, שלדעתו יתרום לעולם טוב יותר. הפרויקט כולל בין היתר הקמת מודלים מהפכניים של ערים, שדות תעופה ומעבדות משוכללות – או למעשה, עיר חכמה אשר תייעל את חיי היום יום שלנו ותחסוך במשאבים וחשמל. בכירים בפרויקט השאפתני אף מדברים ביניהם כי "הפרויקט מתקדם במהירות, מעל ומעבר למצופה", אולם לא חשפו פרטים נוספים.

הפרויקט השאפתני, שזכה לשום הקוד Google 2.0 הוא למעשה פרויקט נפרד ממעבדות Google X, הזוכים גם הם למעטה סודיות, ואת העבודה ותכנון החזון ביצע צוות אחר המכונה Google Y.

איך שלא נסתכל על זה, נראה כי בגוגל בהחלט מדברים בפה מלא על הנגשת הטכנולוגיה קרוב אלינו עד כמה שניתן, והיא אינה מסתפקת רק במנוע חיפוש או במערכת הפעלה למכשירים ניידים.