גוגל (Google) נפגשת בימים אלה עם נציגי הממשלה, הבנקים וחברות האשראי בישראל, במטרה להגיע איתן להסכמים שיאפשרו את פתיחת שירות התשלום Google Pay בארץ, כך דיווח אמש דה-מרקר.

עם זאת, עוד מוקדם לחגוג: לפי הערכת העיתון, השקת השירות בישראל בפועל תתרחש לכל המוקדם לקראת סוף השנה. בנוסף, תחילה הוא יפעל רק באתרי קניות, ויאפשר לשלם באמצעות כפתור של גוגל באופן דומה לזה בו עובד תשלום בפייפאל (PayPal) – גוגל תשמש כגוף שמחזיק את פרטי האשראי ומעביר את התשלום בלי צורך לתת לאתר את פרטי האשראי.

רק בשלב מאוחר יותר אמור השירות להתחיל לפעול בארץ במתכונתו המלאה, הכוללת אפשרות לשלם באמצעות הצמדת מכשירי טלפון או שעונים חכמים תומכי NFC למסוף בחנות, במקום לגהץ כרטיס אשראי. לשם כך יצטרכו חנויות להצטייד גם הן בקופות תואמות.

המהלך של גוגל יכניס אותה לתחרות קשה מול אפליקציות התשלומים הרבות שכבר הושקו כאן בשנים האחרונות על ידי הבנקים לקראת היפרדותם מהשליטה בחברות האשראי: כידוע, בנק הפועלים מפעיל את אפליקציית Bit, לאומי מפעיל את Pepper Pay ודיסקונט מחזיק באפליקציית Paybox. בנוסף, שירות התשלומים של עליבאבא (Alibaba) הסינית כבר החל שיתוף פעולה עם חברת כ.א.ל וסמסונג ככל הנראה צפויה להשיק כאן את שירות Samsung Pay.