שאומי (Xiaomi) ערכה אירוע בו הכריזה על פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך בתחום ההטענה האלחוטית. החידוש המרכזי הוא מטען אלחוטי בעוצמה של 30 וואט. בקצב זה, ניתן להטעין סוללה בקיבולת 4,000 מילי-אמפר/שעה עד מחציתה תוך 25 דקות, ולהגיע להטענה מלאה של הסוללה במעט יותר משעה.

המכשיר הראשון שאמור ליהנות מהטכנולוגיה הזו הוא ה-Mi 9 Pro 5G שצפוי להגיע מאוחר יותר החודש. למי שמוכן להסתפק בקצב טעינה איטי יותר של 20 וואט בלבד, שעדיין מהיר מזה של רוב המכשירים בשוק התומכים בטעינה אלחוטית, תציע שאומי מטען בעל יכולת ייחודית של מעקב אחר מיקומו של המכשיר. כלומר, במקום שהמשתמש יידרש להניח את המכשיר בנקודה אחת מסוימת על המטען, סליל ההטענה ינוע ויתאים את עצמו למיקום שבו הונח הטלפון החכם.

שאומי גם ציינה את כוונותיה בנוגע להטענה אלחוטית הפוכה, כלומר יכולתו של הטלפון החכם להטעין מכשירים אחרים המוצמדים אליו. שאומי מצטרפת כעת לסמסונג (Samsung) ולוואווי (Huawei) שכבר הציגו פתרונות בתחום, אולם שלה מתהדר בעוצמת הטענה של 10 וואט, בעוד שאלו של המתחרים מגיעים ל-4 וואט לכל היותר.

לבסוף, הכריזה שאומי על הקמתו של מיזם משותף עם עוד מספר חברות סיניות שמטרתו "להרחיב ולקדם הטענה אלחוטית במסגרת חיי היום-יום". נראה כי כוונתה של שאומי היא להציע מגוון רחב יותר של גאדג׳טים התומכים בטעינה אלחוטית – לא רק טלפונים חכמים ואוזניות.

קרא עוד:  שאומי השיקה מסך IPS בגודל 23.8 אינץ' וברזולוציית FHD