זופו (Zopo) הכריזה על Color X5.5, מכשיר שמיועד אולי לשוק התקציבי, הקצה התחתון של שוק הביניים ואף למטה מכך, אבל מציע עיצוב נאה לעין ועוד כמה תכונות ומאפיינים שמפתיע לגלות בחלק הזה של השוק.

כפי ששמו רומז, Color X5.5 הוא מכשיר עם מסך IPS בגודל 5.5 אינץ' בעיצוב של 2.5D. מה שהשם לא מגלה הוא שמדובר ברזולוציית HD בלבד. גם החלק של העיבוד ושל הזיכרון לא מעוררים השראה, אבל טיפוסיים לחלק הזה של שוק הטלפונים: המערכת על שבב היא MT6737 מרובעת הליבות של מדיה-טק (MeidaTek) ומלווה בשבב הגרפי Mali-T720 MP1. זיכרון העבודה הוא 1 ג'יגה-בייט וזיכרון האחסון 16 ג'יגה-בייט עם הרחבה באמצעות כרטיס microSD בעוד 64 ג'יגה-בייט לכל היותר.

גם המצלמות חלשות משהו, בלשון המעטה. מאחור 8 מגה-פיקסל עם מפתח f/2.8 ומבזק לד, ומקדימה אותו דבר רק עם חיישן בגודל 5 מגה-פיקסל. כן, הפתעה קטנה, מבזק לד גם מקדימה לצילומי סלפי בחושך. מה שעוד מפתיע יחסית הוא שיש ברמה הזו גם חיישן טביעת אצבע שממוקם בכפתור הבית שהוא הכפתור היחיד שיש, כי כמו במכשירים של מייזו (Meizu) הוא מבצע את כל פעולות הניווט: לחיצה אחת – חזרה למסך הקודם, לחיצה כפולה – חזרה למסך הבית, לחיצה ארוכה – פתיחת רשימת האפליקציות הפעילות.

העובי של הגוף המתכתי הוא 8.3 מ"מ ומשקלו 166 גרם והוא מסתיר סוללת 2,500 מילי-אמפר/שעה ומגירה שתומכת בשני מיקרו-סים. הוא תומך גם בדור רביעי, בבלוטות' 4.0 וב-WiFi 802.11n. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 6.0, והמחיר הסופי טרם פורסם, אבל כנראה לא יעלה על כמה עשרות דולרים. מוצע בצבעי אפור, ורוד שמפניה, זהוב ולבן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.