בסוף השבוע האחרון הגיע "מלחמת הנאנו-סים" סוף-סוף לסיומה. ארגון תקינת התקשורת האירופאי (ETSI) הגיעה להחלטה כיצד יראה כרטיס הסים העתידי, ה"נאנו-סים", הדור הרביעי של כרטיסי הסים שיהיה קטן יותר מבעבר ויאפשר ליצרניות המכשירים לייצר מכשירים קטנים ודקים יותר.

המנצחת הגדולה: תאימות לאחור

כרטיס הנאנו-סים לא מביא עימו בשורה חדשנית כלשהי ובעצם ארגון התקינה החליט לגנוז את העיצוב של נוקיה, רים ומוטורולה שעיצב את כרטיס הסים מחדש, חרף הפשרה שהן הציעו והחליט ללכת עם אפל בגישה שלא צריך לשנות יותר מדי ולשמור על התאימות לאחור. למרות שהתקן החדש של כרטיס הסים קטן ב-60 אחוז מכרטיס סים רגיל (שלמעשה נקרא "מיני סים"), הוא בעצם אותו כרטיס למעט מעטפת הפלסטיק. למעשה, כל הפלסטיק המיותר מסביב לשבב הזהוב נחתך במטרה להקטין כמה שיותר את הכרטיס ולשמור על תאימות לאחור, כך שכרטיס נאנו-סים יוכל באמצעות מתאם ייעודי להפוך לכרטיס מיקרו או מיני סים.

עיצוב נחות טכנולוגית
העיצוב החדש התקבל למורת רוחן של נוקיה, רים ומוטורולה שטענו שהוא נחות מבחינה טכנולוגית. העיצוב הנוכחי יכריח את היצרניות להשתמש במגירה עבורו וכך מבוזבז השטח שנחסך עקב גודלו הזעיר של הסים. נוקיה אף הציעה עיצוב שמזכיר את כרטיסי הזיכרון micro-SD בעל מגרעת המאפשרת להשתמש בכרטיס ללא מגירה ייעודית ובמנגנון קפיצי דו-שלבי, הבעיה היא שהסקיצה הראשונית של העיצוב לא איפשרה תאימות לאחור (לא בצורה פשוטה, בכל אופן) וזהו הסיבה שההחלטה נפלה דווקא לכיוון העיצוב שקידמה אפל. אז היכונו למכשירים עם כרטיס המיקרו-סים החדש.

קרא עוד:  נוביה חשפה באופן רשמי את Z20 כפול המסכים ותצורה גבוהה

תמונה: Cult Of Mac

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.