מיקרוסופט הוציאה אתמול אפליקציה המאפשרת צילום תמונות פנורמיות באמצעות האייפון בדרך שלא ראינו עוד.

חלק מכותבי האתר (אני ביניהם) ואולי גם חלק מקוראי האתר ראו הדגמה חיה של האפליקציה בכנס ThinkNext2011, ונדהמו מהתוצאות אפילו יותר מהגילוי שמיקרוסופט משקיעה זמן וכסף בפיתוח אפליקציות לiOS, שכן התוכנה מפיקה תמונות פנורמה מדהימות, שאפילו הדהימו את הכותב, שאינו מעריץ של מיקרוסופט או אפל, אבל כן מתמצא בתחום הצילום הדיגיטלי, ויכול להגיד בלב שלם, שאין לאפליקציה הזאת מתחרה ראוי, בין אם ב-AppStor, ב-Android Market ולצורך העניין, גם לא בתוכנות ייעודיות למחשב.

בעוד למשל ב-Photoshop CS5 יש את האפשרות ליצירה אוטומטית של פנורמות (Auto-Align),  אך התהליך לוקח זמן, הוא לא תמיד יודע להתמודד עם תמונות בזוויות משונות וכדאי להזכיר שמדובר בתוכנה למחשב, שדורשת מחשב חזק וגם כן ארנק תפוח. אמנם מדובר באותו אלגוריתם שקיים בגרסה השולחנית של PhotoSynth, אך האפליקציה מנצלת את יכולות המצפן והמיקום של האייפון לשם קביעת מיקום של כל תמונה בפאזל של הפנורמה, שכולל בעצם גם הטמעה של ג'יוטאגינג, כשכל תהליך תפירת הפנורמה והצפייה בה מתבצע על המכשיר עצמו.

מלבד היכולת המרשימה שמציגה האפליקציה, היא גם גורמת לזעזוע קל בעולם הסלולר – שכן מיקרוסופט שיחררו את התוכנה כרגע לשוק האפליקציות של האייפון, ללא תאריך שחרור לגרסא המתאימה למכשירי Windows Phone 7. האפליקציה חינמית ואנו כאן באתר מקווים לראות את האפליקציה בכל פלטפורמות הסמארטפונים בעתיד.

-פרסומת-
זהו הפרופיל האישי שלי, והוא יכול לשמש לי כבמה להלל את עצמי ולספר על עצמי סיפורי אלף לילה ולילה... אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו, לכן, אצטט את גדולי האומה:"יש איזה רועי אחירון מטומטם מעצבן באתר TGSPOT..." (אריק, טרול, פיקסלים על פורום, 2011)ובנימה רצינית, טכנולוג, כותב להנאתי, גם מצלם (לפעמים).