הגרסה ה־15 במספר של הפצת הלינוקס הפופולרית פדורה (Fedora) הנתמכת בידי רד האט (Red Hat), תשוחרר היום, בשעה 5 בערב, שעון ישראל. שחרור זה מהווה אבן דרך חשובה לפרויקט פדורה, עם תכונות רבות ושינויים גדולים, ביניהם סביבת שולחן העבודה גנום (Gnome) בגרסה 3 החדשה, שימוש בטכנולוגיית pice, ועוד.

Spice היא טכנולוגיה שפותחה ע"י חברת Qumranet הישראלית שנרכשה על ידי רד האט ב־2008. פדורה 15 כוללת תמיכה בטכנולוגית Spice כחלק מובנה של מנהל הווירטואליזציה מבית רד האט, virt-manager, מה שהופך מכונות וירטואליות ב־KVM לקלות לשימוש, עם לוח גזירים משותף, סמן עכבר מדויק ורוזולוצית תצוגה גבוהה.

FedoraDeskTop

שאר החידושים כוללים את systemd, קרנל 2.6.38, וגרסאות חדשות רבות לתוכנות אחרות. פדורה 15 היא ההפצה הראשונה שמטמיעה את גנום 3 ואת systemd, והראשונה שמופצת עם האצה גרפית בדרייבר החופשי של כרטיסי nvidia (הלא הוא nouveau) בברירת מחדל, ובכך מוכיחה את עצמה בתור חלוצת דרך טכנולוגית.

לסקירה ראשונית של הדברים החדשים בפדורה 15 לחצו כאן.

פורסם לראשונה באתר הקובץ, האתר לחדשות קוד פתוח ותוכנות חופשיות.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.