בשבוע שעבר התרחש מקרה מוזר. משתמשי סמסונג (Samsung) ברחבי העולם דיווחו על כך שהם קיבלו הודעה מסתורית למכשירי הגלקסי עם הספרה “1”. לחיצה על ההתראה לא גרמה לשום דבר לקרות, והמשתמשים פשוט המשיכו בשגרת יומם. אמנם בסמסונג טענו שהייתה זו טעות תמימה ללא כל השפעה על המשתמשים, אבל עתה נראה שהעניינים קצת יותר מורכבים.

ההודעה המוזרה הגיעה למכשירי סמסונג רבים מתוך אפליקציית ״Find My Mobile״ המאפשרת למשתמשים למצוא את הטלפון שלהם על גבי המפה. האתר The Register דיווח כי קיבל מספר פניות לא מבוטל מקוראיו אשר חשדו בהודעה, ונכנסו לאתר השירות Find My Mobile כדי לשנות את סיסמתם, ושם הם הופתעו לגלות כי הם רואים מידע של משתמשים אחרים לחלוטין.

בתגובה לדיווחים החדשים, היתה סמסונג קצת פחות נחרצת: ״טעות טכנית הובילה לכך שמספר קטן של משתמשים ראו מידע של משתמשים אחרים. ברגע שנודע לנו על הבעיה, הסרנו את אפשרות הכניסה לחנות שלנו באתר עד אשר הבעיה תוקנה״. דוברת מטעם החברה הוסיפה כי היא תיצור קשר עם המשתמשים אשר נפגעו מהתקרית עם פרטים נוספים.

נראה שהמונח ״מספר קטן של משתמשים״ עשוי להיות בעייתי, כיוון שבאתר מתעקשים שמספר הקוראים שפנו בעקבות הדליפה הזו הוא גדול. ״נותר לראות האם ההגדרה של סמסונג למספר קטן של משתמשים״ זהה להגדרה של שאר העולם״, כך נכתב באתר. אגב, בדיווח של האתר הבריטי עלתה טענה חמורה לא פחות, ועל פיה, גם משתמשים שניטרלו לחלוטין את אפליקציית Find My Mobile, זכו לקבל את ההודעה המסתורית. לטענה זו סמסונג בחרה שלא להגיב בשלב הזה. סמסונג טרם פירטה איזה סוג מידע נחשף לאותם משתמשים אשר נכנסו לאתר, והאם נעשה בו שימוש לרעה.

תגובת סמסונג באנגליה: "ההודעה נשלחה שלא במתכוון למכשירי גלקסי המופעלים על ידי אנדרואיד אוראו ואילך. אנו יכולים להבטיח למשתמשים שלנו כי הודעה זו אינה משפיעה על המכשירים שלהם בשום דרך. אנו מתנצלים בפני לקוחותינו על אי הנוחות שהדבר עלול לגרום ונבטיח כי אירוע דומה לא יתרחש בעתיד."

כתב: עידן בן-טובים ופורסם לראשונה באתר גיקטיים