עולם המובייל הופתע מהקונספט של “Phoneblock”, טלפון מודולרי המורכב בהתאמה אישית מלאה וניתן לשדרוג והרחבה רק בהחלפת המודול המסוים. עוד יותר הופתענו לשמוע כי הקונספט הפך למציאות תחת השם “פרויקט ארה” של מוטורולה, אבל נראה כי היא לא לבד במשחק: גם ZTE, יצרנית המכשירים הסיניים הציגה ב-CES קונספט דומה.

הפרויקט שהוצג בביתן החברה תחת השם Eco-Mobius מציג מכשיר סלולרי המורכב מ-4 מודולים עיקריים: יחידת העיבוד, המסך, הסוללה והמצלמה, ולהבדיל מהפרויקט של מוטורולה כאן נראה כי אין חלוקה לרכיבים קטנים יותר. המודולים בפרויקט של ZTE קלים להוצאה והכנסה, אולם החברה לא מתכננת להפוך את הרעיון לפלטפורמה פתוחה כפי שמתכננת מוטורולה, ובכוונתה לייצר את כל המודולים בעצמה.

בחברה אומרים כי זה עוד מוקדם לדבר על מוצר סופי ובטח על השקה מסודרת למוצר, וכי כרגע מדובר בפיתוח ראשונים שיגיע, אם בכלל בעוד מספר שנים.

eco-mobius-2

תמונות: PcMag

 

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • ללל

  אבל מה אתם לא מבינים שזה יהיה הדבר שייגרום ליצרניות סלולאריים לפשוט את הרגל??? אם אדם קונה מכשיר כזה ויודע לשמור עליו לאורך שנים… הוא פשוט יישדרג בהתאם לתקופה ובכך לא יהיה צורך לקנות מכשיר חדש.. חברות סלולר בד"כ לא אמורות לתמוך בדבר כזה.

  • גיל

   דבר ראשון. כל הכוונה זה שזה יעבוד כמו תעשיית המחשב. שאפשר לקנות מוצרים אינדיבידואלית
   דבר שני. זה רק יעודד תחרות בין החברות, ואם חברות גדולות על סף פשיטת רגל זה מצוין לנו כי זה מדרבן אותם לתת לנו מוצרים בזול כדי להתחרות
   וזה המטרה שנוכל במקום לקנות לשדרג תיקון זה החלום!!!!

 • גיל

  בדיוק! כל הקטע בפלאפון מודולרי הוא שאפשר לבנות פלאפון בקוסטומיזציה מלאה בדיוק כמו מחשב. לדוג' אני קונה חבילת בסיס של פלאפון מודולרי, נניח מסך 4 אינץ' 720P מעבד שתי ליבות סטנדרטי סוללה בסיסית בקיצור הכל בסיסי. וכשבא לי לשדרג אני לא צריך לקנות פלאפון חדש!! אני יכול לשדרג רק את החלקים שאני רוצה. או יותר מזה לקנות אותו בהרכבה אישית מהחברה. הרעיון מדהים אני רק מקווה שהטמאות של החברות לא תגרום לזה להיות בלעדי לכל חברה שעושה פלאפון מודולרי ולצמצמם את המקסימום שאפשר להביא מהרעיון הזה.

 • אמיר

  לדעתי כל החוכמה של מכשיר מודולרי זה היכולת להרכיב אותו מחלקים של כמה חברות, במחשב שלי כל חלק מחברה אחרת והם חיים בשלום יחד