עולם המובייל הופתע מהקונספט של “Phoneblock”, טלפון מודולרי המורכב בהתאמה אישית מלאה וניתן לשדרוג והרחבה רק בהחלפת המודול המסוים. עוד יותר הופתענו לשמוע כי הקונספט הפך למציאות תחת השם “פרויקט ארה” של מוטורולה, אבל נראה כי היא לא לבד במשחק: גם ZTE, יצרנית המכשירים הסיניים הציגה ב-CES קונספט דומה.

הפרויקט שהוצג בביתן החברה תחת השם Eco-Mobius מציג מכשיר סלולרי המורכב מ-4 מודולים עיקריים: יחידת העיבוד, המסך, הסוללה והמצלמה, ולהבדיל מהפרויקט של מוטורולה כאן נראה כי אין חלוקה לרכיבים קטנים יותר. המודולים בפרויקט של ZTE קלים להוצאה והכנסה, אולם החברה לא מתכננת להפוך את הרעיון לפלטפורמה פתוחה כפי שמתכננת מוטורולה, ובכוונתה לייצר את כל המודולים בעצמה.

בחברה אומרים כי זה עוד מוקדם לדבר על מוצר סופי ובטח על השקה מסודרת למוצר, וכי כרגע מדובר בפיתוח ראשונים שיגיע, אם בכלל בעוד מספר שנים.

eco-mobius-2

תמונות: PcMag

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.