ב-ZTE כנראה מרוצים מההשקה הראשונית של ה-Open, המכשיר מבוסס ה-Firefox OS שלהם. לפי החברה היא מכרה כ-100,000 של המכשיר הזה, בעיקר בדרום אמריקה, ועכשיו היא מתכננת להוסיף לו אח גדול יותר. הסיבה: היא הצליחה למכור לא מעט מכשירים גם בארצות הברית ובבריטניה, גם אם מדובר במחירים נמוכים של 79.99 דולרים ו-59.99 ליש"ט בהתאמה.

"בסך הכל המכירות היו טובות, במיוחד ב-eBay ובאמצעות סוחרי צד שלישי. הדרישה עלתה על האספקה, אבל אנחנו בכוונה לא רצינו שמוצר הדור הראשון יימכר בקנה מידה גדול מדי", אמר הי שי-יו, סגן נשיא ביצועי ב-ZTE.

הוא הוסיף שהתפתחות הרשתות המהירות תעזור לטלפון מכיוון שיישומים מבוססי HTML 5 ייפתחו מהר יותר, מה שיוביל את ביטול הצורך להורדה והתקנה של יישומים טבעיים (Native Applications). "בעתיד מודל עסקי לחנות היישומים ייעלמו. Firefox OS עדיין חדשה, אבל היא תביא חוויית משתמש שונה לחלוטין", הוא אמר.

לפי שי-יו, המכשיר הבא עם Firefox OS יגיע במחצית הראשונה של 2014 ויציע מעבד כפול ליבה, מסך גדול יותר וחוויית שימוש משופרת, או לפחות שונה במקצת. עוד לפני כן מקווה החברה להגיע למכירות של 200,000 מכשירי Open. עם זאת, ZTE אינה מתכננת כמובן לנטוש את תחום האנדרואיד (Android). הדרך למקום כזה עוד ארוכה מאוד.

כך או כך, אין ספק שמדובר בהכרזה מצוינת מבחינתו של ארגון מוזילה (Mozilla) שעומד מאחורי Firefox OS.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.