מכשירי הטלפון החכמים הם למעשה מחשבים קטנים המסוגלים לבצע מגוון רחב של פעולות מעבר לשיחות והודעות, לכן אין זה מפתיע שישנם אנשים מסויימים, כמו אנשים מבוגרים או משתמשים מתחילים שמוצאים אותם "מסובכים" לשימוש.

על-מנת לסייע לאלו עלה לחנות ה'גוגל פליי' היישום 'Zikk' – יישום קטו ועוצמתי אשר מאפשר לבצע מגוון הגדרות מרחוק למכשיר אחר בו מותקן היישום. הדבר יכול להיות שימושי במיוחד ומאפשר למשתמש המצוייד במכשיר אנדרואיד להגדיר מכשיר אחר גם מבלי להיות לידו, הדבר יכול לספק מעיין עזרה ראשונית במקרה של הגדרה לא נכונה. Zikk מאפשר לשנות מספר רב של הגדרות המכשיר כמו: בהירות התצוגה, עוצמת השמע, התחברות לרשת Wi-Fi, הורדה או הסרה של יישומים מתוך המכשיר, לערוך תזכורות והתראות, לערוך אנשי קשר ועוד.

כאמור על-מנת שהיישום יעבוד עליו להיות מותקן על שני המכשירים, ההגדרה נעשית על המכשיר הנותן עזרה ובסיום "שולחים" את ההגדרות אל המכשיר אשר מקבל עזרה, בעל המכשיר מקבל סיכום של הדברים שישתנו ויכול לאשר או לסרב ועל-פי המפתח הקישוריות בין המכשירים נעשית בצורה מאובטחת ואין חשש לזליגה של מידע אישי. נסו בעצמכם: להורדה מחנות ה'גוגל פליי'.

Zikk בפעולה:

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.