זוכרים את הימים בהם לכל אמן היה אתר רשמי שבו היה מרוכז כל המידע עליו? היינו מבלים שם זמן ארוך כדי לשנן את כל המילים לשירים, להסתכל על כל התמונות, להתעדכן בלוח ההופעות ולקרוא את הביוגרפיה. כיום, האתרים האלו שייכים להיסטוריה ואנחנו מקבלים את המידע ממנועי חיפוש רבים – גוגל, פייסבוק, טוויטר, אתרי הזמנת כרטיסים, ויקיפדיה ועוד.

Zazoo הוא תוסף לווב המאפשר למשתמש לקבל את כל המידע החשוב על האמן בו הוא צופה, מבלי לעבור לאתרים אחרים. Zazoo מייצר Mini site סביב הקליפ בעת הצפייה בו, המספק את כל הידע הקיים על האמן – ביוגרפיה, תמונות, ציוצים, פירוט אלבומים, חדשות עדכניות, לוח הופעות ברחבי העולם וכל שאר הנתונים שלפני עידן Zazoo  דרשו מהגולש להיכנס למנועי חיפוש ולאתר אותם עצמאית. התוסף גם מציג מילים מסונכרנות לשירים, ממש כמו בקריוקי, בשכבה שקופה על גבי הקליפ. את השכבה עם כל המידע, ניתן לשתף ברשתות החברתיות גם לאנשים שלא הורידו את האפליקציה, כדי שייהנו גם הם מחוויית הצפייה המשודרגת של Zazoo.

ברגע שהמערכת של  Zazooמזהה את הקליפ, היא שואבת מידע על האמן באופן אוטומטי מאלפי אתרים על פי כ-30 מסננים, ומביאה לגולש את המידע העדכני, הרלוונטי והאמין ביותר. "אחד ההישגים הגדולים של Zazoo זה שהגולשים נשארים בו בממוצע 25 דקות, לעומת 16 דקות בממוצע בפורטלים כמוYouTube ", מסביר גיל בלומנפלד מיזמי האפליקציה. "המטרה שלנו היא להחזיר את הקשר שאבד בין האמן והמעריץ, ללא תיווך, ולכן גם לא תמצאו אצלנו פרסומות ופופ-אפים". משתמשים שרוצים להיות מעורבים יותר, יכולים גם לתייג על גבי הקליפ אירועים אישים, רגשות, ולהקדיש אותו למישהו". את השיתופים יוכלו כולם לראות באופן ציבורי גם אם הם לא הורידו את כדי האפליקציה, מאחר ואת הקליפ עם שכבת המידע החדשה, ניתן לשתף ברשתות החברתיות.

את האפליקציה הקימו 2 יזמים צעירים מנתניה, גיל בלומנפלד ורומי לופט, שהם במקרה גם גיסים. הם התחילו את הסטארט-אפ עם כל הכסף שהיה להם מהבית, בלי משכורות וחמה ששואלת כל הזמן מה הם עושים. לאחר שנה וחצי של 'חבלי לידה", האפליקציה עלתה לאוויר וכיום כרבע מיליון בני-אדם משתמשים מדי חודש באפליקציה, וצופים דרכה בלמעלה משלושה מיליון וחצי קליפים. בזמן הקצר שהיא באוויר, Zazoo הספיקה לזכות 4 פעמים כאפליקציה הכי טרנדית בגוגל כרום. להורדה בחינם: http://www.zazoo.it

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.