מי שנחשבת לאחת מקבוצות הפצת התוכן הגדולות בביטורנט (BitTorrent) והטילה איימה על אולפני הסרטים – הפסיקה את פעילותה. חברי YIFY או YTS בשמה החדש, החליטו להפסיק את עבודתם, זאת מזה כשבוע שהאתר שלהם אינו זמין ולא בוצעה כל הפצה של סרט חדש בזמן זה.

הקבוצה לא הוציאה כל הודעה מדוע היא הפסיקה את פעילותה והערכות הן כי האתר היה נתון למתקפת מניעת שירות (DDoS), אך באתר TorrentFreak הצליחו לאשר עם מקור פנימי כי אכן הפעילות הופסקה באופן רשמי ואין כל כוונה להמשיך ולשחרר תוכן חדש.

YTS נחשבה למובילה והאיכותית מבין קבוצות ההפצה הפיראטיות ברשת ומאז שהוקמה ב-2010 היא הפיצה כ-6,000 כותרים ובראשם סרטים ורבי מכר פופולריים שגם שירתו רבות את קהילת Popcorn Time. בתחילה, הקבוצה הפיצה תכנים תחת מותג YIFY, תכנים אשר בלטו במיוחד בשם הקובץ ותמיד נחשבו לסרט באיכות גבוהה. לאחר מכן הקבוצה שינתה את שמה ל-YTS ופתחה אתר שהפך למקום מפגש של חובבי ההורדות בביטורנט.

כמובן שהפסקת הפעילות של YTS אינה אומרת כי הפיראטיות ברשת תסתיים בקרוב, אך זה בהחלט אחד השינויים, מיני רבים, המשפיעים על סצנת ההורדות בשנים האחרונות.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • איתמר

  אוי איזה באסה!! הם פשוט היו טובים. מישהו מכיר קבוצות אחרות שמשחררות גם הן באיכות גבוהה ובגודל נמוך יחסית?

 • התמני

  אני מוריד רק bluray אמיתי…. לא השקעתי במערכת קולנוע בעלות של מעל 9000 ש"ח בשביל לראות סרטים בקיבוץ של YIFI (למרות שהאיכות עדין טובה)
  אם הסרט הוא בלי DTS-HD 7 אני לא רואה!

  • נבו

   ואתה מספר לנו את כל זאת מפני ש… איך זה בדיוק קשור לכתבה ?

 • יוסף

  The pirate bay האתר הכי גדול של הטורנטים

  • התמני

   צר לי לאכזב אבל האתר הטוב ביותר הוא: kickass

   • יוסף

    חס וחלילה למה לאכזב ? כנראה לא ידעתי חח וכן זה גם אתר גדול מאוד kickkass יש שם ים דברים

 • or

  אין להם תחליף עכשיו?

  • תוהה

   יש המון תחליפים, חפש לפי האיכות והנפח הרצויים לך באתרי טורנטים גדולים

  • דן

   הם פשוט ידעו לתת איכות גבוהה ביחס לנפח של הסרט עצמו. מן הסתם היו פשרות כאלו ואחרות בקיצוץ הנפח.
   יש עוד הרבה קבוצות טובות, והיו יותר טובות גם כשהם היו.
   לא יחסרו לי אבל כן יש בעייתיות כי זה לא פעם ראשונה. אני מניח שבקרוב נעבור מטורנטים למשהו אחר (כמו שהיה עם אימיול, קאזה וכו')

 • תוהה

  למען האמת, ההורדות של YIFY לא נחשבו לאיכותיות ביותר, בעיקר מבחינת סאונד אבל גם מבחינת frame rate. הם נחשבו למקודדים שמביאים איכות גבוהה ועקבית בנפח תמונה קטן ואתר עם ממשק מעולה.

  למען האמת, כבר לפני זמן רב התהליך עבר אוטומציה מלאה ולא נעשה פיזית ע"י בני אדם, כשהמקודד/ת המקורי/ת עזב/ה וקבוצת OTTO המשיכה תחת המותג YTS.

  יש שמועות על קשר בין הפרישה לבעיות בpopcorn time אבל שום דבר לא מאומת. אגב, עדיין יש אתרי דמה אך כולם מזויפים.
  בכ"מ, יש מקודדים רבים אחרים בסצינה, אך הקבוצה בהחלט תחסר.

  • תוהה

   *איכות גבוהה יחסית