ביו-טיוןב (YouTube) ממשיכים לבצע ניסוים ולמתוח עד קצה גבול היכולת את איכות הצפייה: לאחרונה החל האתר לבחון צפייה באיכות של 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה.

בדף הסרטונים הספציפיים התומכים באיכות שכזו, ומספרם קטן למדי יחסית לפי שעה, ניתן כעת לבחור באיכות צפייה של 4K פיקסלים או 4096×2160 פיקסלים, ובקצב של 60 פריימים לשנייה, לצד איכות צפייה ברזולוציות של 2K, או 2048×1556 פיקסלים,1080P וכן 720P שגם הם נתמכים בקצב של 60 פריימים לשנייה, וכמובן רזולוציות נמוכות  יותר. הניסוי החדש מצטרף למעשה לניסוי דומה אותו השיקה לפני כשבועיים, כשזו איפשרה צפייה בזוויות של 360 הודות למצלמות החדשות התומכות בצילום שכזה אם כי באיכות נמוכה יחסית. חשוב שלציין שגם במקרה הזה, הצפייה ברזולוציה זו תהיה אפשרית באמצעות הדפדפן כרום (Chrome) בלבד.

בינתיים, בבדיקות שכבר בוצעו, הצפייה ברזולוציית ה-4K בקצב של 60 פריימים לשנייה מלווה בלא מעט קיטועים במהלך הסרטון עצמו – אם כי סביר להניח שבעיה זו תיפתר בקרוב.

גוגל (Google) היא לא הראשונה לבחון מהלך שכזה: הקדימו אותה בעבר שרות ההזרמה בוידאו Netflix ממנו נהנים תושבי ארצות הברית, ואמזון (Amazon) שהחלה לתמוך גם היא במהלך כזה לפני מספר שבועות.