גוגל (Google) הכריזה בבלוג הרשמי של יוטיוב (YouTube) כי האפשרות לצלם וידאו חי פתוחה כעת בפני יוצרי התוכן. מדובר באפשרות פופלרית במיוחד שעד כה הייתה זמינה בפלטפורמת הוידאו בצורה מוגבלת, כך יוטיוב תהפוך למתחרה ישירה של Facebook Live.

עד כה היה ניתן להזרים וידאו חי של אירועים או של סרטוני משחקיות, וכן היה צורך בחיבור המצלמה אל מחשב ושידור ישירות מהאתר. כעת החברה תאפשר להזרים וידאו חי ישירות מאפליקציית YouTube אשר מותקנת על כל מכשירי הטלפון או מחשבי הלוח.

CameoFlow.gif

האפשרות לשדר וידאו חי ישירות מהאפליקציה הוכרזה ביוני האחרון וניתנה כאמור רק למעטים. כעת בעלי ערוצים עם מעל ל-10 אלף רשומים יוכלו ללחוץ על הכפתור האדום באפליקציה ולבחור באפשרות לשדר וידאו חי להעוקבים. כמו סרטונים אחרים ביוטיוב, ניתן לבחור האם הסרטון המשודר הוא פומבי או פרטי בו ניתן לצפות רק בעזרת קישור ייעודי. בתוך כך בגוגל משיקים גם את ה-Super Chat, האפשרות לתת לגולשים לשלם ליוצר סכום סמלי וכך ההודעה שלהם מודגשת ו'מוצמדת' למסך זמן רב יותר.

YouTube מיישרת קו

עד כה יוצרי התוכן זלגו אל פלטפורמות מתחרות. פייסבוק השיקה את פלטפורמת ה-Facebook Live בפברואר אשתקד ואינסטגרם מאפשרת למשתמשים לשדר וידאו חי מאז נובמבר האחרון, זאת נוסף לשאר השירותים האחרים. כך גוגל סוגרת את הפער הכה נדרש ממנה ואולי היא גם תצליח להחזיר את הצפיות האבודות שהלכו לפלטפורמות המתחרות.

כאמור, השירות זמין כרגע רק עבור בעלי ערוצים עם מעל ל-10 אלף רשומים, אך בבלוג מצויין כי השירות יהיה זמין גם עבור שאר המשתמשים בתקופת זמן הקרובה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.