במה שנראה כמו צעד מכוון נגד שיתוף הסרטונים שמציעה פייסבוק (Facebook), אפליקציית יוטיוב (YouTube) של גוגל (Google) לאנדרואיד ו-iOS התעדכנה לאחרונה בפיצ'ר חדש שמאפשר שירות העברת הודעות אישיות בין משתמשים, ויצירת קהילות פרטיות שלא פתוחות לציבור הרחב. במילים אחרות, ממש כמו מסנג'ר של פייסבוק.

מדובר למעשה על לשונית חדשה באפליקציה בשם Shared שמכילה בתוכה את כל הסרטונים ששיתפתם ואת כל השיחות שאתם מנהלים עם משתמשים אחרים. ניתן להזמין משתמש מסוים לשיחה פרטית, להזין טקסטים ואמוג'י, לעשות לייק לתגובות נבחרות בצ'אט, להוסיף חברים לקבוצה ולצפות בסרטונים שנשלחים אליה. מדובר למעשה על מנגנון הדומה לתגובות היוטיוב הרגילות, רק שהן סגורות במיני קהילה ולא פתוחות לציבור הרחב.

Sharing-feature052.png

אלא שבניגוד לפייסבוק, יוטיוב עושה שימוש בתכונה אחת חשובה – ניתן להגיב בה גם באמצעות סרטונים. כלומר, במקום מילים או אמוג'י, אפשר להגיב ב"חפש עבור וידאו", ואז לסרוק את האתר עבור סרטון מתאים, שיופיע בתגובות כנגן מוטמע בתגובה. כך למשל, במקום לצטט משפט מפורסם מסרט או סדרה, ניתן לחפש אותו ולצרף את הסרטון הרלוונטי. בפייסבוק, כאמור, עוד לא ניתן לעשות את זה, אלא רק לצרף לינק לסרטון שזורק את המשתמש מחוץ לשיחה.

נכון לעכשיו, הפיצ'ר החדש זמין רק למספר משתמשים מועט, אשר יכולים להזמין אחרים לשיחות אישיות ולשתף סרטונים. סביר להניח שבקרוב תפתח יוטיוב את הטאב גם לשאר המשתמשים.