שירות הוידאו של גוגל (Google) יציע בקרוב הזרמה חיה (Live Streaming) ישירות מאפליקציית המובייל, כך חשפה אמש סוזן ווג'קיקי (Susan Wojcicki), מנכ”לית YouTube, במסגרת כנס VidCon שהתרחש בקליפורניה.

החברה מבטיחה כי בקרוב כל אחד יוכל לשדר בשידור חי ישירות מהפרופיל שלו דרך האפליקציה, דבר שאמנם קיים ביוטיוב הרבה לפני פייסבוק (Facebook Live), אולם היה מוגבל לשימוש רק דרך האתר השולחני. עוד נאמר כי מכיוון שמדובר בתכונה שתתווסף לאפליקציה הקיימת ולא כאפליקציה נפרדת, הזרמת הוידאו מהנייד תזכה לכל המאפיינים שיש כיום כמו תגובות חיות, זמינות בחיפוש בתוך השירות, הוספה לרשימות ניגון ובחירה האם להגביל את הצגת הוידאו למשתמשים ספציפיים.

youtubelive

"שירות ההזרמה של YouTube ישולב בתוך הליבה של אפליקציית YouTube במובייל," ציינה קורט וויליאמס (Kurt Wilms), מנהלת מוצר בחברה שכתבה בבלוג על הפיתוח המתקדם. "לא צריך לפתוח דבר למעשה, רק ללחוץ על הכפתור הגדול האדום בפינה, לצלם או לבחור תמונה מובילה ואפשר להתחיל ושדר בשידור חי למעריצים שלכם ולצ’וטט והכל בזמן אמת".

יוטיוב החלה להציע הזרמת וידאו חי עוד ב-2011, ושידור הפתיחה היה החתונה של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון בבריטניה. בחודש אפריל האחרון החברה הוסיפה גם שידור חי ב-360 מעלות, עם שידור של פסטיבל Coachella בו צפו 21 מיליון אנשים בשידור חי.

וידאו: שידור חי מתחנת החלל הבינלאומית

https://www.youtube.com/watch?v=njCDZWTI-xg