בשקט וללא הכרזה כלשהי, עדכנה גוגל את אתר הוידאו YouTue בשירות חדש המאפשר לייצור קבצי אנימציה (GIF) מכל סרטון שנבחר ישירות מעמוד הסרטון וללא כלים או עזרים חיצוניים.

השרות החדש שהתגלתה על ידי בעל ערוץ וצייץ על כך בחשבון הטוויטר שלו, ולפי שעה זמין בערוץ אחד בלבד אך ככל הנראה יתגלגל גם לכל הערוצים ולשאר האתר, מאפשר כאמור למשתמשים לייצור קבצי GIF בני חמש שניות בלבד, בתוספת האפשרות להעניק לקובץ הנבחר גם קרדיט ושורת טקסט קצרה בחלק העליון והתחתון. על המשתמשים לבחור את זמן התחלה וזמן סיום לקובץ כשבסופו של התהליך יוכלו לשמור את הקובץ המונפש על מחשבם האישי או לחלופין לשתף ברשתות החברתיות או בכל אפשרויות השיתוף האחרות העומדות לרשותם. חשוב לציין כי השרות הינו מוטמע ישירות בעמוד הסרטון עצמו, כך שלמעשה אינו נעזר בכלי חיצוני כלשהו אך כן דורש חשבון YouTube או גוגל כדי להשתמש באפשרות זו.

על מנת לייצור את קובץ ה-GIF המבוקש, יהיה על המשתמשים לנווט אל עבר אופציית ה-Share הקיימת מתחת לסרטון עצמו, ולאחר מכן לבחור באפשרות הימנית ביותר הנקראת GIF. מהשלב הנוכחי, יצטרכו המשתמשים להקליד את זמן ההתחלה וזמן הסיום או או לבחור את מרווח הזמן המבוקש על ידי סימון הקטע בתצוגה המקדימה של הסרטון בחלקו העליון של הדף כשלאחר מכן לחיצה על לחצן ה-Create Gif תוביל ליצירת הסרטון המבוקש.

לא ברור אפוא מדוע דווקא בחרה גוגל לשלב את האפשרות החדשה בערוץ ספציפי אחד. ייתכן כי השרות מוגדר כפיילוט ראשוני ולשם כך גוגל זקוקה לאישורם של בעלי הערוצים ב-YouTube על מנת להטמיעו בערוצים נוספים, כך שסביר להניח כי בקרוב נזכה לראותו גם בערוצים פופולריים אחרים.

מלבד הפיצ'ר החדש, ישנה דרך נוספת אך ארוכה במקצת, לייצור סרטוני GIF על ידי השירות של gifyoutube. על מנת לעשות זאת, יש להקליד את האותיות GIF לפני המילה youtube בשורת הכתובות וללחוץ Enter. לדוגמא: https://www.gifyoutube.com/watch?v=sUpxEZA_ce4. בדף שייפתח לאחר מכן, יהיה על המשתמשים לבחור את קטע סרטון ה-GIF הרצוי ולאחר עיבוד של מספר שניות בצירוף התצוגה המקדימה ללחוץ על כפתור ה-Create Gif הממוקם בחלקו התחתון של הדף.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.