גוגל (Google) ביצעה עדכון קטן אך משמעותי ביוטיוב (YouTube), אתר שיתוף הוידאו הפופולרי ומעתה אפשרות הניגון האוטומטי ברצף מופעלת כברירת-מחדל.

אפשרות ההפעלה האוטומטית (Autoplay), המנגנת סרטונים ברצף באופן אוטומטי הייתה קיימת באתר מזה זמן מה, אך עד כה האפשרות הייתה כבוייה כברירת מחדל ודרשה הפעלה באופן ידני על-ידי המשתמש. מעתה סרטונים ימשיכו להתנגן ברצף אלא אם כן המשתמש יבחר אחרת. רצף הניגון ייפסק כאשר הסרטון לא מוצג על המסך כמו במקרה בו המשתמש מקליד מחרוזת בשורת חיפוש או גולל מטה על-מנת להשאיר תגובה.

ישנן דרכים נוספות להפסיק את הניגון האוטומטי – לכבות את אפשרות ההפעלה האוטומטית הנמצאת תחת סמליל ההגדרות (גלגל השיניים), בעמודת הסרטון הבא או לחילופין ללחוץ על כפתור הביטול המוצג תחת מונה-הזמן שמוצג בסוף הסרטון. מהרגע שהאפשרות כובתה, הסרטונים יפסיקו להתנגן באופן רציף.

נראה כי ההחלטה להפעיל את האפשרות מונעת מהצורך להרוויח יותר מפרסום, הן בגלל זמן שהייה ממושך יותר באתר והן מהצגת פרסומות המתנגנות בין הסרטונים.

הסבר מתומצת על אפשרות ההפעלה האוטומטית

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.