גוגל (Google) ויצרנית השבבים Movidius (מובידיוס), משתפים פעולה לצורך פיתוח טכנולוגיית זיהוי מתקדמת עבור המכשירים החכמים, כזו שתאפשר לא רק פענוח תמונה לאחר הצילום, אלא תיוג של אנשים וזיהוי אובייקטים בזמן אמת.

כחלק מהשיתוף פעולה, מובידיוס, אשר אחראית בין היתר לחלק מהחומרה 'בפרויקט טנגו', תספק לגוגל יכולות של זיהוי תמונה מתקדמות ויצרנית האנדרואיד תשתמש לשם הבדיקות בשבב הייעודי לפענוח MA2450, על מנת לנסות לשלב במערכת יכולות של אינטליגנציה מלאכותית. “במקום שאנחנו נדרש להתאים את עצמנו למחשבים וללמוד את שפתם כדי לבצע משימות בסיסיות, הם הופכים ליותר אינטיליגנטים ועצמאיים.” אמר בליס אגורה, ראש מחלקת האינטלגנציה של המכונות בגוגל.

“אינטליגנציה של מכשירים הופכת להיות ברורה מאוד. המכונות יכולו ללמוד את הקשרים שלנו ולזהות מיהו בן אנוש ומהו אובייקט אבסטרקטי כמו תמונה, מי מדבר אלינו ואפילו להבין מה אנחנו אומרים. אלו משימות שאנחנו לא יודעים לכתוב להן  הוראות, לכן אנו נדרשים ללמוד אותן ולחקות את עבודת המוח האמיתית.”

גוגל משקיעה רבות בתחום האינטיליגנציה המלאכותית (AI), מה שהאנליסטים מעריכים כי זו הטכנולוגיה הבאה שתפרוץ אל חיינו ותאפשר למכונות ללמוד את הסביבה, להגיב ולבצע משימות בהתאם. גוגל משתמשת בחלק מהיכולות שהיא למדה במוצריה השונים. כך שירות Google Photos מסוגל לזהות את הפרצופים שבתמונה, בדומה לאופן שפייסבוק (Facebook) מזהה בעת העלאת תמונה. כמובן עוד מוקדם לדבר על כיצד נוכל לממש את יכולות אלה, אבל זו בהחלט התחלה מזהירה ומסקרנת מאוד.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • DeadPool

  אומרים שאינטיליגנציה מלאכותית זה מסוכן לעתיד כי תראו לדוגמה את הסרט "שליחות קטלנית" זה יהיה ככה בסוף וזה יכול לגרום להכחדה של האנושות.

  • נתנאל

   עפת רחוק מדי אחי 😂

   • דרו

    בטכנולוגיה אין "עפת רחוק מידי" תמיד צריכים לחשוב על הבעיות שיכולות להיווצר בעתיד .

  • Yossi Cohen

   כל עוד לא תתן למכונה ללמוד את הקטע הזה של "אין לי כח לעשות את זה" או "למה לעשות את זה" אין סכנה כזו.
   מדובר כאן רק על הבנת הסביבה^^

   למחשב אין אינטרס לשלוח מייל שיידפוק אותך אם לא תתן לו את היכולת הזו של לקבל אינטרסים.

  • RuR

   נו באמת, אף אחד לא ייצור רובוט חכם כמו בן אדם ויפקיד אותו על מאגר של נשק גרעיני (שאם אני לא טועה זה מה שקרה בשליחות קטלנית).

 • שלומי

  מטורף!