גוגל (Google) החליטה ליישר קו עם השוק. היא תאפשר בעתיד הקרוב למשמשים באתר שיתוף הוידאו להוריד באופן רשמי סרטונים לצפייה לא מקוונת. יש אמנם ברחבי הרשת לא מעט תוכנות ואתרים שמציעים את השירות הזה, אבל הפעם מדובר באפליקציה שגוגל עצמה מפתחת. אולי הבינו שם שכדאי להציע למשתמשיה את האפשרות הזו בתוך הבית ולא רק בחוץ.

עם האפליקציה החדשה, שתיקרא YouTube Go, יוכלו המשתמשים להוריד באופן חוקי סרטונים למכשיר הסלולרי שלהם ולחסוך רוחב פס של צפיות חוזרות ונשנות. מדובר אמנם בתכונה שקיימת בגרסה הרגילה של אפליקציית YouTube, אבל באופן די מוגבל. ובכל במקרה, YouTube Go תרחיב את אפשרויות ההורדה.

בנוסף תאפשר האפליקציה החדשה לצפות בקטע קצר של סרטון שרוצים להוריד, כך שניתן יהיה להחליט אם רוצים להמשיך להציג אותו או להוריד אותו, וניתן אף להגדיר מכסת מקסימום של נתונים שכל קליפ יכול להגיע אליה. אופציה אפשרות אחרת שקיימת באפליקציה החדשה היא יכולת לשתף סרטונים בין שני משתמשים באפליקציה באמצעות חיבור בלוטות' בלבד, מבלי 'לבזבז' העברת נתונים באופן סלולרי. החיסרון הוא שמכיוון שהמטרה היא חיסכון ברוחב פס, האפליקציה מאפשרת צפייה ושיתוף של סרטונים רק באיכות SD ולא HD.

אפליקציית YouTube Go נכנסת כעת לשלב הבטא הפתוחה, לאחר שעד כה נבחנה על ידי מספר מאוד מוגבל של נסיינים.