מיקרוסופט (Microsoft) הרשמית אמנם כבר לא מאפשר לשדרג ל-Windows 10 (חלונות 10) בחינם, זאת כחלוף שנה מאז הכריזה על מבצע השדרוג הענק. אולם מתברר כי יש עוד מספר דרכים נוספות שיאפשרו לכם לשדרג, אם בכל זאת התחרטתם:

1. הזינו קוד חוקי

Windows 10 ניתנת לשדרוג והתקנה בחינם לכל בעלי מערכת Windows 7 ו-Windows 8, כך שאם ברשותכם קוד חוקי, על פי דיווחים ברשת תוכלו להמשיך ולהזין את הקוד במהלך ההתקנה והוא יעבוד. לשם כך יש צורך להוריד את גרסת מערכת הפעלה המלאה וליצור התקנה על גבי DVD או התקן USB באמצעות הכלי של מיקרוסופט. זה בעיקר אומר כי יש צורך לבצע התקנה מחדש של המחשב וכל תוכנו עלול להימחק, כך שיש לקחת זאת בחשבון.

2. שנו את התאריך במחשב

ה-29 ליולי עבר? אין בעיה. כדי לגרום למיקרוסופט לחשוב כי המחשב שלכם עדיין בגדר הזמן המותר לשדרוג, כל שצריך לעשות הוא לשנות את התאריך של המחשב על ידי לחיצה על השעון לכל הפחות ליום לפני, כלומר 28.7, להפעיל מחדש ולהפעיל את כלי השדרוג.

3. משתמשים מוגבלים

מיקרוסופט מתברר, עדיין מאפשרת למשתמשים הסובלים ממגבלות פיזיות להתקין את שדרוג המערכת. כל שצריך הוא להיכנס לאתר הזה, להוריד את הקובץ ולהתחיל את השדרוג. ניצול ציני אבל כנראה שגם עובד.

אם בכל זאת לא השתכנעתם ותחליטו מתישהו לשדרג בתקופה מאוחרת יותר, קחו בחשבון כי עותק יעלה לכם 119.99 דולר עבור גרסת ה-Home, או 199.99 דולר עבור גירסת ה-Pro.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.