מיקרוסופט (Microsoft) הציגה אפליקציה חדשה שמאפשרת למשתמשיה לוותר על תהליך הזנה ידני של ססמה כאשר מתחברים לחשבון מיקרוסופט. מדור באפליקציה בשם Authenticator שכבר זמינה להורדה גם עבור משתמשי אנדרואיד ו-iOS.

לאחר תהליך הרשמה ראשוני, שכולל הזנת ססמה באפליקציה וקוד ראשוני שמופיע במחשב, המערכת של מיקרוסופט תזהה כאשר המשתמש מנסה להתחבר לחשבון שלו, ותעביר אותו באופן אוטומטי לאפשרות להזדהות באמצעות האפליקציה. כלומר, המשתמש יוכל מרגע ההתקנה וההגדרה והלאה לבחור באפשרות 'הזדהה באמצעות Microsoft Authenticator' במקום להזין את הססמה ידנית. בחירה זו תוביל להופעת קוד במכשיר שאותו יש להזין במחשב כדי להתחבר לחשבון.

אלא שהמציאות עדיין לא כל כך פשוטה כפי שמיקרוסופט חותרת לצייר. ראשית, ניתן להתחבר כך רק בשירותי האינטרנט של מיקרוסופט שמבקשים ססמה, כדוגמת Outlook.com, Skype.com, או OneDrive.com, אך לא להיכנס כך למחשב עצמו.

מעבר לכך, ואולי באופן די אירוני, האפליקציה אינה זמינה לעבודה עדיין בטלפונים שמריצים את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט עצמה, Windows Mobile. בחברה טוענים שזה עניין של תעדוף.

ובשורה התחתונה, אולי המשתמש לא ממש צריך לזכור את הססמה, אבל התהליך לא מקצר זמנים ואולי ההפך – יש לוודא הטלפון בהישג יד ושיש לו מספיק סוללה.