כפי שציינה באירוע חשיפת האייפד לפני מספר ימים, שיחררה ענקית התוכנה מקופרטינו את גרסת iOS 8.1, המהווה למעשה את הגרסה השלישית במספר למערכת ההפעלה iOS8 אותה השיקה לפני מספר שבועות. מלבד מספר לא מבוטל של באגים שתוקנו בעזרת דיווחים ממפתחיה, כוללת הגרסה החדשה גם לא מעט שינויים וחידושים מעניינים, ואלה הם:

iCloud Photo Libary
אחד מהשינויים המרכזיים שאייפינו את מערכת ההפעלה החדשה (iOS 8), הוא הסרת תיקיית ה-Camera Roll בגלריית התמונות המובנית, והחלפתה בתיקיית Recently Added, שקשורה לפיצ'ר ה-iCloud Photo Libary. בפשטות, בכל פעם כאשר המשתמש צילם תמונה בעזרת המכשיר, התמונה עלתה ישירות לשרות ה iCloud Photo Libary של המשתמש – כך שלא תפסה נפח ומקום רב במכשיר. מרגע צילום התמונה, למשתמש נותרו 30 יום להורידה למכשיר באופן יזום או שתמחק מהענן. כמובן, שהמשתמש יכל לבחור כיצד להעלות את התמונה לענן: בגודלה המלא, או בגרסה מכווצת על-מנת שתתפוס פחות מקום (ניתן לשינוי בהגדרות המכשיר). בנוסף, התמונה אותה צילם או כל שינוי שביצע בה, תופיע אוטומטית בכל המכשירים של החברה המקושרים לאותו Apple ID של המשתמש.

החזרת תיקיית ה-Camera Roll אינה מבטלת את ה-iCloud Photo Libary, שכן התמונות עדיין יועלו לענן באופן קבוע (ניתנת האפשרות לבטל בהגדרות המכשיר), אך מנגנון 30 הימים להורדת התמונה למכשיר יתבטל. בנוסף, הוסיפה החברה את האפשרות לצפות בכל התמונות שהועלו לענן בממשק האינטרנטי בכתובת הבאה.

תמיכה בשרות ה-Apple Pay
באירוע חשיפת צמד מכשירי האייפון החדשים, האייפון 6 והאייפון 6 פלוס, הכריזה אפל על שרות תשלומים דיגיטלי חדש, שיהווה מעין מתחרה ישיר ל-Google Wallet של גוגל (Google). שרות תשלומים זה, יאפשר למכשירים החדשים בהם מצוי רכיב ה-NFC לשלם באמצעות הצמדת מכשיר האייפון אל הקופה או כל מקור תשלום אחר.

Apple Pay iPhone 6

באופן ישיר, התשלום יירד ישירות מחשבון ה-Apple ID בהנחה שהמשתמש הזין את פרטי האשראי שלו באותו חשבון. יש לציין כי אפל חתמה על חוזה מול כמה חברות אשראי ובנקים מובילים בארה"ב, ולפי שעה, השרות, אינו זמין בארץ וסביר להניח כי גם לא יהיה זמין בשנים הקרובות. במילים אחרות: כנראה שנצטרך לחכות לא מעט שנוכל להשתמש באייפון שלנו כאמצעי תשלום לכל דבר ועניין. גרסת iOS 8.1 מוסיפה תמיכה בשרות התשלומים החדש, ובעתיד שעון ה-Apple Watch אותו חשפה החברה גם באותו מעמד, יצטרף אף הוא למהפכת התשלומים.

 SMS Continuity
בעת הההכרזה על מערכת ההפעלה iOS ועוד בטרם שחרור גרסת הבטא למפתחים, הכריזה אפל על תכונה חדשה בשם Continuity (המשכיות). בזכות תכונה זו, יוכל המשתמש לבצע ולקבל שיחות קוליות והודעות SMS/MMS מכל מכשיר המריץ את גרסה 8 כמו גם ממחשבי המק של החברה בהם מותקנת מערכת ההפעלה OS X Yosemite. כך לדוגמא, יכל המשתמש לנתב את השיחה אותה קיבל במכשיר האייפון ולהמשיכה באייפד או במחשבי המק. גרסת ה-iOS 8.1 מחזירה למעשה את התמיכה בשליחה וקבלת הודעות מכל מכשיר של החברה המריץ את גרסה 8.1 כאמור, וזאת לאחר שבוטלה במהלכן של גרסאות הבטא המוקדמות.


SMS Continuity

 מלבד השינויים הרבים אותם ביקשו המשתמשים מהחברה בפורומי התמיכה, הגרסה מביאה גם מספר לא מבוטל של תיקוני באגים שונים. כזכור, הגרסה זמינה למכשירי האייפון 4S ומעלה, אייפד 2 ומעלה ואייפוד טאצ' דור חמישי בלבד. ניתן להורידה ישירות מעדכוני האויר במכשיר או לחילופין באמצעות תוכנת האייטונס הביתית.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • פיפוש

  אפל לא רק סגרה עם ״כמה חברות אשראי ובנקים מובילים״, אלא היא סגרה עם אמריקן אקספרס, מארסטר קארד, וויזה, (לא מובן מאליו בכלל) ובנוסף מעל 100 בנקים מארה״ב.
  הרבה יותר מ״כמה״ לפי דעתי.

  • Nachum37

   כל לקוחות בנק אוף אמריקה קיבלו מייל על התמיכה ב Apple pay. אני מניח שכך גם עם לקוחות שאר הבנקים המובילים. זה מהפך רציני…

 • ערן

  ואם אני לא רוצה אותו יוזר לאייפד ולטלפון ?

 • מנור

  המשפט הזה מבלבל ולא ברור: מרגע צילום התמונה, למשתמש נותרו 30 יום להורידה למכשיר באופן יזום או שתמחק מהענן.

  הכוונה היא לתמונות שהמשתמש מוחק. כמו שהיה עד עכשיו במכשיר תיקייה שנקראת ״נמחקו לאחרונה״, אז זה פשוט עובר להיות בענן במקום במכשיר.

  מלבד זה, תשמעו… יש לי מק, והפי׳צרים של השיחות וההודעות במק זה פשוט אדיר.

 • James Crow

  יש להם עוד הרבה מה לעבוד על עניין הגלרייה, לפי דעתי החברה שעושה זאת הכי טוב זאת שיומי עם רום מיואי שהגלריה בו כוללת לא מעט פיצרים.

  וחלק הטוב:
  SMS Continuity

  לפי דעתי הפיצ'ר הכי משמעותי וחובה לבעלי מק.
  חסרון:
  מה עם אלו שאין להם מק?

  לשיומי יש גם שירות כזה אבל החסרון שלו זה שהוא פועל רק כWeb על המחשב.

  • Nachum37

   "החיסרון שלו"? מה זה שווה כך?
   גם לאנדרואיד יכולת להתקין hangouts על המחשב או כרום ולקבל שיחות וסמס. אבל להחזיק כרטיסיה פתוחה כל הזמן בשביל זה?

   • James Crow

    בהאנגאןט על המחשב אין SMS (זה פעיל רק באנדרואיד)

    • Nachum37

     ממש לא.
     זה יכול לעבוד על המחשב הן כישום פעיל עצמאית מבוסס על כרום, או כתוסף בתוך כרום. שניהם יכולים לקבל ולהוציא צ'אט טקסט או וידאו, SMS ושיחות קוליות (כתחליף לגוגל VOICE – ההבדל הוא שגוגל VOICE זמין רק בארה"ב וזה גם בארץ).
     זה עובד גם על עם אנדרואיד או עם iOS.

     • James Crow

      תשמע אין לי מושג מאיפה אתה מה את הדברים האלו אבל אין מה לעשות האנגאוט לא מקבל SMS בארץ ולפי מה שידוע לי אני בישראל.
      *כן, למי שחיבר בחו"ל את VOICE זה עובד שם ולא בתור תחליף אלא פשוט הכניסו את הוויס להאנג בתוסף האחרון.

      כשאני כותב תגובה באתרים ישראלים אני מתייחס אך ורק לאיך שזה עובד בארץ.

      אני מת על האנגאוט למרות חסרונותיו ועוד ישתמשתי בGTALK בתחילת דרכו אבל אין מה לעשות יש יתרונות ויש חסרונות.