אף שטרם הוצעו למכירה באופן חופשי, למעט הופעת הבכורה שערכו לפני כחודש וחצי בהם הוצעו למכירה ליום אחד בלבד ברחבי ארה"ב, גוברים להם הפיתוחים והפרויקטים הקשורים באופן ספציפי למשקפי המציאות המדומה של גוגל – Google Glass .

אחת הבעיות המרכזיות במשקפי המציאות המדומה של ענקית הטכנולוגיה היא עצם הפעלתם. בניגוד למכשירים אחרים, מתבססים משקפי ה-Google Glass על מחוות ספציפיות מצד המשתמש כגון הקשות בצידי המשקפיים או אף דיבור אליהם – דבר הגורם אי נוחות מסויימת וסרבול – לפחות בשלב הזה. כעת, חברת פיתוח אנגלית פיתחה מתקן נלווה למשקפי המציאות הרבודה, שיאפשר, כך טוענים בחברת הפיתוח, לשלוט במשקפיים בעזרת כוח המחשבה בלבד.

המתקן אותו פיתחה החברה נקרא MindRDR. זה, מעין מכשיר דמוי קסדה חלולה המורכבת על ראשו של המשתמש, המשמש כמתקן גישור בין המשקפיים עצמם ומסוגל לקלוט את מחשבותיו של המשתמש ולתרגמן לפעולות. על מנת לתרגם את כוח המחשבה לפעולות ממשיות, על המשתמש להתרכז באובייקט כלשהו, דבר שיגרום בסופו של דבר, (אם המשתמש יתרכז מספיק) למשקפיים לצלם תמונה. בעזרת מחשבה והתרכזות נוספת, תועלה התמונה ישירות לרשות החברתיות וכל זאת ללא כל התערבות נוספת מצד המשתמש. נכון לשלב זה הפעולות היחידות אותן ניתן לבצע בעזרת כוח המחשבה הן צילום אובייקטים באמצעות המשקפיים ושיתופן ברשתות החברתיות כדוגמת פייסבוק וטוויטר.

בחברת הפיתוח כך מקויים כי הפרויקט המהפכני יסחוף אחריו לא מעט שימושיים אפשריים למשקפיים – זאת לאור העובדה כי הפרויקט הינו קוד פתוח המפורסם ברשת החברתית GitHub. מעניין יהיה אפוא לראות כיצד תשתלב הקסדה החדשה כמו גם המשקפיים החדשים בנוף הגאדג'טים, שכן כעת, איך שלא נסתכל על זה, נראים די מגוחכים על מנת להתהלך עימם ברחוב.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.