בעבר הלא רחוק, הייתה כאן חברה חדשה וצעירה בשם YotaPhone. בשוק הטלפונים העמוס היא הצליחה להתבלט בזכות מכשיר שעל שמה, אשר משלב מסך משני בגב המכשיר. הרעיון החדשני שהציגה ב-MWC 2013, הביא אותה להשיק את הדור השני בשנה שעברה בארה"ב.

ככל הנראה בשל חוסר הצלחתו, החברה מציעה את YotaPhone 2 במחיר הנמוך בהרבה ממחירו המקורי. בתקופה האחרונה הוא מוצע למכירה במחיר של 135 דולר בלבד, שווה ערך ל-520 שקל לפני מיסים.

כזכור, ה-YotaPhone 2 מכיל שני מסכים: האחד קדמי בגודל 5 אינץ' ברזולוציית Full HD מסוג Super AMOLED מתוצרת סמסונג, והוא מוגן על ידי זכוכית גורילה 3. בצידו האחורי מסך מגע בטכנולוגית דיו אלקטרוני בגודל 4.7 וברזולוציית 540×960 פיקסלים, גם כן מוגן על ידי זכוכית גורילה 3 והוא פועל תמיד גם כאשר אינו בשימוש.

המסך האחורי פועל בטכנולוגיה הדומה לזו הקיימת בספרים אלקטרונים (e-ink) שאנו דורש חשמל בזמן שהוא פועל. הוא מסוגל להציג תוכן בשחור לבן, להציג התראות שונות, פגישות בלוח שנה, משימות, קריאת של ספרים דיגיטליים ולמעשה הוא מסוגל לשקף כל יישום שאנו משתמשים בו לחלק האחורי.

בצד המפרט, הוא פועל על שבב מרובע הליבות Snapdragon 801, יחד עם 2 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט של זיכרון פנימי. המכשיר מגיע עם סוללת 2500 מיליאמפר עם הטענה אלחוטית, וכן קישוריות Bluetooth 4 ו-NFC. למכשיר שתי מצלמות, האחורית בעלת 8 מגה-פיקסל והקדמית בעלת 2.1 מגה-פיקסל. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 4.4, מיושנת למדי.

לא ברור עוד מה עתיד החברה והאם היא תציג את ממשיכו. אך מי שמחפש טלפון בסיסי (אך קצת מיושן) עם גימיק שימושי, הוא כנראה הפתרון.