בעבר הלא רחוק, הייתה כאן חברה חדשה וצעירה בשם YotaPhone. בשוק הטלפונים העמוס היא הצליחה להתבלט בזכות מכשיר שעל שמה, אשר משלב מסך משני בגב המכשיר. הרעיון החדשני שהציגה ב-MWC 2013, הביא אותה להשיק את הדור השני בשנה שעברה בארה"ב.

ככל הנראה בשל חוסר הצלחתו, החברה מציעה את YotaPhone 2 במחיר הנמוך בהרבה ממחירו המקורי. בתקופה האחרונה הוא מוצע למכירה במחיר של 135 דולר בלבד, שווה ערך ל-520 שקל לפני מיסים.

כזכור, ה-YotaPhone 2 מכיל שני מסכים: האחד קדמי בגודל 5 אינץ' ברזולוציית Full HD מסוג Super AMOLED מתוצרת סמסונג, והוא מוגן על ידי זכוכית גורילה 3. בצידו האחורי מסך מגע בטכנולוגית דיו אלקטרוני בגודל 4.7 וברזולוציית 540×960 פיקסלים, גם כן מוגן על ידי זכוכית גורילה 3 והוא פועל תמיד גם כאשר אינו בשימוש.

המסך האחורי פועל בטכנולוגיה הדומה לזו הקיימת בספרים אלקטרונים (e-ink) שאנו דורש חשמל בזמן שהוא פועל. הוא מסוגל להציג תוכן בשחור לבן, להציג התראות שונות, פגישות בלוח שנה, משימות, קריאת של ספרים דיגיטליים ולמעשה הוא מסוגל לשקף כל יישום שאנו משתמשים בו לחלק האחורי.

בצד המפרט, הוא פועל על שבב מרובע הליבות Snapdragon 801, יחד עם 2 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט של זיכרון פנימי. המכשיר מגיע עם סוללת 2500 מיליאמפר עם הטענה אלחוטית, וכן קישוריות Bluetooth 4 ו-NFC. למכשיר שתי מצלמות, האחורית בעלת 8 מגה-פיקסל והקדמית בעלת 2.1 מגה-פיקסל. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 4.4, מיושנת למדי.

לא ברור עוד מה עתיד החברה והאם היא תציג את ממשיכו. אך מי שמחפש טלפון בסיסי (אך קצת מיושן) עם גימיק שימושי, הוא כנראה הפתרון.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • RuR

  וואו!

 • Elgrainfy

  נראה מכשיר אדיר.

  איפה אפשר להזמין?

 • iphone1000

  רעיון סתמי יש מסך אדג' בשביל השטויות האלו ויש LG V ועוד פיתרונות מקוריים ונורמליים יותר. אומנם יש פה דברים שאין באדג' או LG אבל יכולים להיות דברים אחרים שאני יכול לחשוב עליהם .2 שכבות תצוגה קדמיות למשל עם מסך כמו ב s8

  • itamar4444

   מה הקשר מסך אדג'?
   והפתרון של המסך דולק תמיד זה משהו אחר לגמרי. דבר ראשון הוא רק "כמעט" לא מבזבז סוללה ופה הוא לא מבזבז בכלל, התצוגה האחורית יכולה להמשיך להציג אפילו אם תפרק את הסוללה. דבר שני זה היכולת לקרוא גם בשמש הכי ישירה. בניגוד למסך רגיל כמה שיש יותר אור יותר קל לקרוא.
   גם אל תשכח שהכי הרבה סוללה הולכת על המסך. בקיצור המסך הדולק תמיד מבזבז טיפה יותר סוללה ממצב רגיל ואילו מסך דיו אלקטרוני חוסך סוללה כי בהרבה מהזמן אתה לא מדליק בכלל את המסך. נגיד שאתה הולך ברחוב מקבל הודעה ועונה עליה או שאתה קורא כתבה אתה יכול לא להדליק בכלל את המסך

 • itamar4444

  אולי אפשר לשפר את זה על ידי שימוש במסך OLED שקוף ( כבר היום אפשר לייצר כאלה ) שמתחת אליו יהיה מסך ניייר אלקטרוני. וכשהמסך יהיה כבוי יראו את המסך הדיו אלקטרוני.

 • itamar4444

  לדעתי זה רעיון מצוין. חבל שלא הועתק על ידי שאר החברות. אני לדוגמה נמצא הרבה בחוץ בעבודה שלי וגם בבהירות הכי גבוהה קשה לקרוא בשמש, וגם המסך אוכל את הסוללה. לרוב השימושים שלי בסמארטפון יכולתי להשתמש במסך האחורי ורק נגיד שאני רוצה לראות סרטון להשתמש בקדמי ( אני בעיקר קורא או כותב במכשיר )