יאהו החליטה לנקוט בצד משמעותי כנגד גולשים המשתמשים בחוסם פרסומות בשירות המיילים שלה, יאהו מייל (Yahoo mail). כעת, לחלק מהגולשים תוצג הודעה כאשר חוסם פרסומות מופעל: ״אין ביכולתנו להציג את יאהו מייל. אנא בטל את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך להשתמש בשירות״, זאת ההודעה המוצגת באתר.

יאהו אמרה לאתר The Verge, כי מדובר בניסיון שבוצע עם מספר משתמשים קטן בארצות הברית בלבד ולעת עתה אין כוונה להרחיב את הניסוי. כמובן, שזה מעלה תהיות לגבי המשך הפעילות של גולשים עם חוסם פרסומות וייתכן כי בעתיד, הדרך היחידה שבה נוכל לבדוק אימייל ביאהו תהיה להשבית את חוסם הפרסומות. לא קשה להבין את החברה אשר מתפרנסת מפרסומות, וכאשר משתמש חוסם את אותם הפרסומות החברה אינו יכולה להרוויח, אך מצד שני המשתמשים טוענים כי הפרסומות באתרים הגדולים משתלטים על הדף באופן בלתי סביר.

בקרוב בישראל?

יאהו אינה החברה הראשונה שהחליטה להציג הודעות מהסוג הזה לבעלי חוסם פרסומות, וכל אחד יכול לנחש ולהבין שהיא גם לא תהיה האחרונה לעשות זאת. יותר ויותר אתרים רואים הפסדים משמעותיים בהכנסותיהם עקב חוסמי הפרסומות והם נוקטים צעדים קיצוניים כדי לגרום לגולש להסיר את החוסמים.

גם בארץ ניתן לראות אתרים כמו Ynet, הארץ ועוד המבקשים ממשתמשיהם לכבות את חוסם הפרסומות על מנת לצרוך את התוכן. מה יקרה בעתיד? האם חוסמי הפרסומות יגרמו לאתרים לבקש תשלום חודשי על התוכן שהם מציעים? האם יחוקק חוק בנושא? נשאר רק לחכות ולראות.

שתף:
-פרסומת-
 • Liron

  בעבר הפרסומות היו מעטות יותר, אילו בשנים האחרונות זה נעשה מציק ממש, כי כל האתר נראה כמו פרסומת אחת גדולה, זו הסיבה העיקרית שאני אישית התחלתי להשתמש בחוסם פרסומות.
  אתרים כאלו שימנעו ממני כניסה אליהם בגלל זה, אני לא אכנס אליהם.
  בעיקר יאהו, מי גולש שם בכלל כיום…

 • benny s

  אתרים שאני אוהב, אני משתדל לתת להם כמה ad displays, אחרי הכל הם נותנים לי שירות בחינם. אבל יש אתרים שפשוט בלתי אפשרי לסבול, כמו למשל YNET. ניסיתי לתת להם צ'אנס. ב-2 בבוקר, נכנסתי לדף הראשי כדי לראות מה חדש אצלם. תוך שתי דקות וללא שום התראה, פופאפ וידאו גדול עם מוזיקה! לא יודע על מה עבר העכבר או מה עשיתי, אבל מזל שהיו אוזניות, אחרת הייתי מעיר לא מעט אנשים.
  אחד הדברים הכי מטומטמים שראיתי באתר ישראלי. ישר החזרתי את הADBLOCK ושיחפשו אותי בסיבוב.

 • e.m

  מי שבוחר לחסום גולשים עם ad-block, אני בוחר לחסום אותו. הגיע הזמן שנחזיר את האינטרנט לידיים שלנו.

  • user30000z

   אני איתך לגמרי, הבעיה שהאתרים האלה יפשטו רגל מהר מאוד, לפחות רובם

  • IDANOR38

   מי צריך את יאהו מייל בכלל. יש את הג'ימייל הוא מעולה!

 • אנונימי

  תמיד השתמשתי בad block במחשב ובזמן האחרון ynet באמת התחילו להציג הודעה לגבי זה והם מבקשים להסיר את חוסם הפרסומות – כמובן שהם חיים בסרט ואני מעדיף ללחוץ על כפתור קטן מאשר לצפות בפרסומות אשר תופסות כ50% משטח דף האינטרנט.
  לדעתי צריך לחוקק חוק שיסדיר את העניין ויאסור שימוש בחוסמי פרסומות אבל רק בתנאי שהאתרים יפרסמו בצורה סבירה יותר על אחוז קטן יותר משטח הדף.
  נ.ב. אני שמח שiOS 9 מאפשרת גם כן להתקין חוסמי פרסומות בדפדפן הספארי – מנקה את דפי האינטרנט והופך אותם ליפים ללא פרסומות.

  • Moshe (@kw)

   טיפ קטן, אתה יכול להוסיף ב adblock שיחסום את ההודעה שמבקשת לבטל את חוסם הפרסומות ב ynet (;

   • user30000z

    איך עושים את זה? אין להודעה הזן כתובת משלה

    • Moshe (@kw)

     תלחץ קליק ימני על ההודעה ויופיע לך אופציה של adblock לחסום, אחרי שתחסום ההודעה תעלם אבל המסך הלבן מסביב יישאר. תלחץ גם עליו קליק ימני וחסום, וזהו. מקסימום אם תחסום בטעות פריט מסוים מהאתר עצמו שפוט תסיר ותתקין מחדש את adblock.
     .
     זו שיטה נהדרת בכל האתרים (כמו פיסבוק / גוגל) אם adblock לא מזהה משהו

     • user30000z

      אוקיי ניסיתי, עובד על התמונה הראשונה כמו שאמרת אבל אז נשאר ריבוע אפור עם מסגרת חלקית לבנה, ולחצן ימני עליו או על חלקי המסגרת לא נותן שום אופציה של adblock .

  • IDANOR38

   אצלי גם הופיעו הודעות כאלו כשגלשתי בYNET,אבל אחרי כמה פעמים הם נפסקו לחלוטין ולא עשיתי שום דבר (יש לי AD BLOCK..)

 • א

  אז פשוט מאוד מחרימים את האתרים האלה והם יפסיקו לחסום משתמשים עם ADBLOCK כמו גדולים..

  • רפאל סבן

   הרבה אנשים טוענים כפי שאתה טוען ואפשר להבין אותם. חלק מהאתרים לגמרי מגזימים עם כמות הפרסומות המוצגות על גבי המסך. אך ברגע שאתה חוסם את אותם הפרסומות, האתרים הללו לא יוכלו לשלם לכתבים שלהם.

   בסופו של דבר הדרך היחידה בה תוכל לצרוך את התוכן תהיה דרך תשלום מנוי חודשי. אגב ישנם אתרים גדולים בארץ הדורשים מנוי לחלק מהתוכן.