אקסטרימר (Xtreamer), החברה הקוריאנית שמשווקת גם בישראל סמארטפונים בעלי תגי מחיר אטרקטיביים, משיקה השבוע באזורנו את Xtreamer Q – סמארטפון בעל מפרט בינוני, עיצוב דקיק ומשקל קליל של 120 גרם. תחת הסיסמה "דק יותר ממטבע" מציגה החברה מכשיר שעוביו 7.5 מ"מ, בעוד שקוטרו של מטבע שקל אחד עומד על 18 מ"מ.

גודל תצוגת המכשיר עומד על 4.7 אינצ'ים, כאשר מדובר במסך TFT HD הכולל 16.7 מיליון צבעים, רזולוציה של 1280X720 וצפיפות פיקסלים של 312.5 ppi. מעבד ה-ARM Cortex A7, מרובע הליבות, פועם במהירות 1.2 GHz, הזכרון הפנימי מגיע בנפח של 16GB וניתן להרחבה עד 32GB באמצעות כרטיס MicroSD. זיכרון ה-RAM עומד על ג'יגה אחד.

Xtreamer Qהמצלמה האחורית של המכשיר יודעת לספק רזולוציה של 13 מגה פיקסלים והיא בעלת פלאש כפול. בחזיתו ישנה מצלמה קדמית בעלת שני מגה פיקסלים היודעים להפוך לשלושה בעזרת פתרון תוכנתי (אינטרפולציה). מערכת ההפעלה מגיעה בגרסת 4.2.1 (Jelly Bean), בעוד שהיא מגיעה עם רום Deck OS של אקסטרימר התומך בכ-65 שפות ומאפשר גישת רוט. כל אלה שואבים אנרגיה מסוללה בלתי נשלפת מסוג ליתיום-יון 2000 mAh, שבסמיכות לה שוכנים שני חריצים עבור 2 כרטיסי SIM, דבר המאפשר זמינות בשני קווי טלפון בו-זמנית.

שוק הסמארטפונים הזולים יחסית מתעורר בתקופה האחרונה: בסוף ספטמבר החל שיווקם בישראל של מכשירי המותג הסיני Huawei, מכשירים אשר כוללים מפרטים מגוונים ותגי מחיר אטרקטיביים. Xtreamer הינה חברה קוראנית  המוכרת בישראל זה מספר שנים בעיקר בזכות מזרימי המדיה הנפוצים שהיא משווקת. בשנים האחרונות הוסיפה לקו המוצרים שלה סמארטפונים במחירים זולים מתוך הבנה כי חלק מן  הלקוחות לא מוכנים להוציא עבור סמארטפון מחירים כה יקרים.

Xtreamer Q החל להימכר ברשת "באג", הנציגה הרשמית של Xtreamer בישראל, במחיר של 1,399 ש"ח. אם אתם חפצים בזוג מכשירים תזכו להנות ממבצע השקה – זוג ב-2500 ש"ח. המכירה עדיין בגדר "הזמנה מוקדמת" ומשערים כי המכשירים הראשונים עומדים לנחות בישראל בשבוע הבא (תאריך משוער 15.10.13). החל מהיום (ד') ניתן להתנסות במכשירים פועלים בכל חנויות הרשת.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.