אחרי ההצלחה של מכשיר ה-Aiki 5 (סקירה), חברת Xtreamer ממשיכה את הליין משיקה מכשיר נוסך, ה-Xtreamer Aiki 4. הרעיון נשאר דומה – סמארטפון ממוצע וזול, רק שהפעם מדובר בשדרוג בהשוואה לדגם הקודם בצד הביצועים.

Xtreamer-Aiki4-whiteתחילה, ה-Aiki 4 קטן יותר וכשמו, הוא מגיע עם מסך 4 אינצ’ במקום 5 אינצ’ ב-Aiki 5. הרזולוציה אמנם נשארה זהה (800×480) אך עוביו מעט דק יותר ועומד על 10.8 מ"מ. כעת במקום ליבה בודדת, ה-Aiki 4 מצויד בליבה כפולה על שבב MTK 6577 הפועל בתדר 1.2GHz, שלדברי החברה מהיר ב-40% יותר בהשוואה לקודמו. לצד המעבד ישנו זיכרון 512 מגה-בייט ואחסון פנימי בנפח 4 ג’יגה.

שאר המאפיינים נשארו דומים, כך הוא מגיע עם מצלמה 5 מגה פיקסל (או 12 מגה פיקסל באינטרפולציה), צילום וידאו VGA, תקשורת WiFi b/g ו-Bluetooth 2.0, תמיכה בחריץ הרחבהmicroSD עד 32 ג’יגה, מקלט GPS ויציאת אוזניות.

אחת התלונות שלנו בביקורת של ה-Aiki 5 הייתה המשקל, ובדגם זה הוא השיל לא מעט ממשקלו וכעת הוא עומד בממוצע של המתחרים עם 138 גרם סה”כ, אולם בשל כך גם הסוללה קטנה ל-1,600 מיל-אמפר.

המכשיר מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.0.3 ומגיע מראש עם מגוון של אפליקציות וגם ישראליות, ומעבר לכך הוא מאפשר למעוניינים להתקין רומים שונים ומגיע כבר עם יישום ריקוברי ClockWorkMod לביצוע התקנה בקלות.

מחירו נשאר נמוך ועומד על 999 שקל להשקה ולאחר מכן יעלה ל-1,099 שקל וזמין בצבע שחור או לבן לרכישה באתר רשת באג. הוא תואם לרשתות הסלולר בישראל פרט לפלאפון והוט מובייל . עוד מידע באתר היצרן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.