אחת הטכנולוגיות הפורחות בשנים האחרונות היא היכולת לעקוב אחר תנועות הגוף, או באנגלית motion tracking. זה התחיל ב-2006 עם קונסולת ה-Nintendo Wii, שאיפשרה לנו לראשונה לשחק בעזרת שרביט קסמים המסוגל לשחזר את תנועת ידינו בתוך המסך, המשיך ב-2007 עם התפרצות הסמארטפונים שהיו מסוגלים לחוש אילו תנועות אנחנו עושים איתם ובאיזו זווית אנו מחזיקים אותם, והגיע לשיא ב-2010 עם הצגת הקינקט, ששחררה אותנו לראשונה משימוש בבקר פיזי ואיפשרה לנו לשלוט על הטלוויזיה בעזרת תנועות באוויר ופקודות קוליות.

במקביל, בתעשיית הבידור שימשה טכנולוגיית מעקב התנועות מזה שנים ליצירת גרפיקה ממוחשבת. אולפני סרטים ומשחקים נוהגים כבר למעלה מעשור לשכור שחקנים ולהציב אותם באולפנים ייעודיים לבושים בחליפות ייעודיות למטרת סריקה ממוחשבת של דפוסי התנועה השונים של גוף האדם. מאות משחקים וסרטים הופקו בזכות הטכנולוגיה הזו, ביניהם סדרת פיפ"א, אווטאר, לוס אנג'לס נואר ועוד רבים וטובים.

עתה מתכוונת חברה הולנדית בשם Xsens לאפשר לכל אחד את יכולות עקיבת התנועה המתקדמות שהיו שמורות עד כה לאולפני ענק, בעזרת חיישנים הנצמדים לגוף ואפליקציות המתקשרות איתם בזמן אמת ויוצרות רישומים תלת-מימדיים של תנועות הגוף. בתערוכת CES שתתקיים בלאס-וגאס עוד כשבועיים תדגים החברה את המערכת שלה, המורכבת מחיישנים הנלבשים על חלקים שונים בגוף ויכולת המאפשרת לחברות אחרות לפתח אפליקציות ותוכנות המבוססות על החיישנים.

יוב אלדרס, סגן נשיא בכיר לשיתופי פעולה אסטרטגיים בחברה, אמר כי "בנוסף למחוייבותה האיתנה של Xsens להמשיך לשרת את לקוחותינו במדע התנועה המקצועי ופיתוח האפקטים הגרפיים בסרטים ומשחקים, אנו פונים עתה לשותפים הרוצים ליצור חוויית משתמש מהדור הבא תוך שימוש בטכנולוגיית מעקב תנועה תלת-מימדית מוכחת בספורט, בריאות וגיימינג". סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה, פר סליקה, הוסיף כי "מה שהופך את זה למסעיר כל-כך הוא שבמקום לנטר האם אתם זזים או לא, אנחנו מסוגלים לנטר את אופן התנועה. אנו יכולים להעביר את המידע כדי עזור למשתמש להבין את התנועה או הטכניקה וכיצד להשתפר. כדוגמא ליכולות שחררה החברה סרטון בו נראה מחליק סקייטבורד הצופה ברישום תנועותיו בתלת-מימד על מסך מחשב. (מקור)