סוני (Sony) השיקה בברצלונה סוללה של מכשירים, כשהחזק שבהם הוא Xperia XZ Permium. משמו ניתן להבין מיד כי הוא אמור להציע את הטוב ביותר שהחברה יכולה לספק כיום. איך זה בא לידי ביטוי בפועל? ובכן, קודם כל ה-XZ Premium מצויד במסך בגודל 5.5-אינץ' באבחנה של 4K, אבל מעבר לכך יש עוד כמה מאפיינים מעניינים. זה מה שהעלינו בהצצה הראשונה שלנו.

לא על המגה פיקסל לבדו

סוני ציידה את ה-Xperia XZ Premium במצלמת 19 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של 2.0/f, מייצב תמונה אלקטרוני ומיקוד עם יכולות חיזוי תנועה, אך היכולת שהרשימה אותנו במיוחד היא האפשרות לצלם ווידאו בהילוך איטי מאוד של 960 פריימים/לשנייה באבחנה של 720p. עד כמה מדובר בהילוך איטי? בעמדת ההדגמה צולם מטוס צעצוע החג במעגלים – בעין בלתי מזוינת לא היה ניתן להבחין בלהבי המדחף אך בעת צילום הווידאו בהילוך איטי היה ניתן לראות את תנועתם של הלהבים הבודדים. הדגמה נוספת נעשתה עם ברכת כדורים החגים סביב מערבולת, בצילום בהילוך איטי היה ניתן לראות את היווצרות המערבלות וכיצד הכדורים חגים אט אט סביב המערבולת.

גם החומרה של Xperia Z5 Premium מרשימה למדי. הוא המכשיר הראשון שהוכרז עם שבב Snapdragon 835, זאת לצד זיכרון עבודה של 4 ג'יגה-בייט. הוא גם עמיד בפני מים ואבק בתקן IP68 והוא מגיע בעיצוב כסף או שחור מבריק דמוי מראה, הרגיש מאוד לטביעות אצבע.

לדאבוננו לא יכולנו לבחון את מסך ה-4K, וכדי לתמוך בתכנים לאיכות שכזו, הם יספקו גישה ל-Amazon Prime Video. יש לציין כי כדי לשמור על הסוללה, הרזולוציה הבסיסית היא Full HD וכי מעבר ל-4K מתבצע רק כשמוצג תוכן שכזה באופן אוטומטי.

XZ Premium – איכותי אך חסר מעוף

למרות היכולות הללו המעניקות ל-XZ Premium יתרון על פני המתחרים, המכשיר גדול מהמתחרים באופן בולט וגם כבד יחסית עם משקל של 195 גרם. מלבד זאת, גם שפת העיצוב מהתקופה האחרונה נמצאת בעוכריה של סוני ואנו מוצאים את העיצוב משעמם וחסר ייחוד.

ה-Xperia XZ Premium צפוי להגיע לשווקים ברבעון השני של 2017.