השמועות על שעון חכם מבית שאומי (Xiaomi) צצות ברשת בתקופה האחרונה והתגברו עוד יותר לאחר ההודעה של ליו דה (Liu De), סמנכ”ל החברה, אשר אמר כי הם יציגו שעון חכם במחצית השנייה של 2016.

אנו מקווים כי המנכ”ל לא התכוון בדבריו לשעון לילדים שנחשף אמש המכונה Mituwatch, זהו שעון צבעוני וידידותי לילדים המיועד לסייע לילד בעת מצוקה. לשעון מקלט GPS וכפתור SOS מובנה ובאמצעותם יכול הילד לשלוח התראה לטלפון של ההורה יחד עם המיקום המדויק והקלטת קול באורך של כ-7 שניות.

השעון בנוי מרצועת סיליקון ידידותית לעור עם מסך LED וסוללה של 300mAh המספקת לדברי החברה עד כשבוע של שימוש והוא מצויד גם בתקשורת WiFi ו-Bluetooth ובתוכו גם יכולת לתקשורת סלולרית לצורך שליחה של המיקום. השעון תומך במערכת האנדרואיד 4.2 ומעלה או iOS 8 ומעלה ותומך גם בהפעלה מרחוק של האזעקה, איתור על המפה ושיחות קוליות. ההורה יוכל להגדיר באפליקציה גם אזור בטוח וברגע שהילד מתרחק מהגבול שהוגדר ההורה יקבל התראה.

שאומי תמכור את השעון בסין במחיר השווה ערך ל-220 שקל יחד עם חבילת נתונים בסיסית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.