היצרנית המסקרנת שאומי (Xiaomi) נכנסה לכל תחום אפשרי: סמארטפונים, אביזרים, טלוויזיות, מזרימי מדיה ועוד, אולם נראה כי השלב הבא הוא גם יצור של שבבים למכשיריה השונים.

הצעד הלא שגרתי הוא דיווח של רויטרס אשר טוען כי צוות של 200-300 איש עובד על פיתוח וייצור של שבבים ומעבדים המיועד לקו מכשירי שוק הביניים ומטה של החברה, כלומר סדרת ה-Redmi Note וכי המהלך מיועד להוזיל עוד יותר את עלויות הייצור בהשוואה לשימוש בשבבים של מדיה-טק וקוואלקום וכך להפחית במחירם של המכשירים.

"שאומי מעתיקה את המודל של ייצור שבבים בתוך הבית מאפל, וואווי וסמסונג." נאמר במקור שציין למעשה את שלושת החברות היחידות בעולם אשר מוכרות טלפונים עם שבבים פרי פיתוחם לשימוש המוני. עלויות היצור שבבים הן עצומות, כך גם הלחץ על מדיה-טק המספקת שבבים לשאומי בשווי של 20 מיליון יחידות בשנה: "פיתוח שבבים בתוך הבית ללא מיקור חוץ יכול לעלות יותר ליצרניות," אמר דובר מדיה-טק בניסיון לדחות את הצעד הנוראי מבחינתה. "בסופו של דבר, עדיין צריך להוציא לקבלני משנה את העבודה ולכן זה לא יעיל."

כרגע לא ברור האם שאומי מתכננת לשווק את השבבים גם למוצרים נוספים ומתי אכן היא תשיק מכשירים ראשונים עם אחד מהשבבים העתידיים. כך או כך זה יכול לשנות את מפת יצרניות השבבים בעולם שכן כיום שאומי נחשבת למקום החמישי במכירת טלפונים ולכן החשש של מדיה-טק הוא גדול מאוד.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.