לשיאומי (Xiaomi) הייתה פחות מיממה לחגוג על היותה מקום שלישי במכירות מכשירים ברבעון האחרון שאף קיבלה את אישור חברת המחקרי השוק IDC, אבל אחרי השלמת העסקה של לנובו-מוטורולה מגוגל ביום רביעי השבוע, היא איבדה את התואר המיוחל.

ריק אוסטרלו (Rick Osterloh), נשיא מוטורולה מוביליטי פרסם ציוץ בו הוא מברך את Xiaomi על הגעתם למקום השלישי ומתנצל שזה נמשך רק 24 שעות, ובד בבד מתגאה בהיותם כעת במקום השלישי בשוק.

לפי נתוני IDC, חברת שיאומי מכרה 17.3 מיליון מכשירים חכמים ברבעון השלישי של השנה, בעוד לנובו הצליחה לבדה למכור 16.9 מיליון מכשירים. לגבי מוטורולה המספר המדויק לא ידוע, אך הערכות כי מדובר לפחות בכמה מיליונים ואף יותר מכך שנמכרו ברחבי ארה”ב. לאחריהם עומדת LG עם קפיצה משמעותית וסך שלח 16.8 מיליון מכשירים חכמים ובמקום הראשון עדיין נמצאת סמסונג עם 78.1 מיליון מכשירים ואפל במקום השני עם 39.3 מיליון מכשירים חכמים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.