יצרנית המכשירים הסינית Xiaomi (שיאומי), האחראית בין היתר לרום ה-MIUI ומכשירי ה-Mi, השיקה השבוע עדכון למכשיר הפופולרי ביותר שלה, ה-Redmi, עדכון אשר גרם לצרות רבות לה וללקוחותיה.

כך התברר, כי העדכון ששוחרר למכשיר בתחילת השבוע בגרסה 17, יועד ככל הנראה להפצה למדינות מסוימות וכי מכשירים רבים אשר קיבלו את העדכון גילו כי הם לא יכולים להתקינו: “עדכנתי את המכשיר שלי היום לגרסה 17. אחרי ההורדה בזמן תהליך ההתקנה הוא מציג לי שגיאה וההתקנה נעצרה. כך ההודעה מוצגת בכל פעם מחדש” כתב משתמש בפורום אשר רבים טענו כי גם להם הבעיה חוזרת על עצמה והעדכון נכשל.

במקרה הטוב חלק מהמשתמשים קיבלו שגיאה והחליטו לא לעדכן, אולם משתמשים אחרים אשר כן הצליחו לעדכן גרמו לנזק למכשיר: "ניסית להתקין מספר פעמים עד שהגעתי למצב ‘בריק’ – נתקע כאשר מופיע הלוגו MI. הייתי צריך לשנמך לגרסה 16”.

ככל הנראה הדבר מתרחש בשל טעות רחבה בהשקת העדכון כאשר מכשירים שונים קיבלו עדכון שלא מיועד בעבורם: “רכשתי את ה-Redmi בגרסת סינגפור המריץ את גרסה JHBSGBD16.0. הבוקר קיבלתי התראה על כך שיש עדכון חדש בגרסה JHBMIBF17.0. אולם, מספר גרסה זו (JHBMI) שונה לחלוטין מהגרסאות הקודמות של סינגפור”. כתב אחד המשתמשים בפורום שהספיק לבטל את ההתקנה בזמן.

בחברה אמנם לא מסרו תגובה רשמית (באנגלית לפחות), אך כן הגיבו בפורמים ונציגיה ביקשו שלא להתקין את העדכון המדובר. כרגע העדכון הוסר מהרשת והמשתמשים שנפגעו יצטרכו לגשת לנקודות השירות לצורך תיקון, עד אשר יושק עדכון חדש הפותר את הבעיה.

תקלה זו מגיעה לאחר פרשה מתוקשרת אחרת בה משתמשים העלו חשש כי שירותי ההודעות בענן של החברה מעבירים מידע אישי לשרתי Xiaomi ללא הרשאה, זאת לאחר תגלית של חברת האבטחה F-Secure כי המכשיר שולח מידע כמו אנשי קשר ו-IMEI בהודעה לאישור השירות. בחברה הודיעו כי מידע אישי לא מועבר וכי בעדכון הבא היא תאפשר לבטל את השירות. (תודה לאלעד על הטיפ!)

שתף:

Xiaomi Redmi Note

מכשיר ה-Redmi Note של Xiaomi הסינית הוא מכשיר זול שהושק ב-2014. הוא מצויד במסך 5.5 אינץ' ברזולוציה של 720p, שבב מרובע ליבה זיכרון 1 ג'יגה-בייט RAM ומצלמה 13 מגה פיקסל. עוד הוא כולל סוללה 3,200mAh, אחסון 8 ג'יגה-בייט ורץ על מערכת האנדרואיד עם ממשק מותאם.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • d

  שלום לכולם..

  קניתי redmi note
  קודם כל בדקתי שהוא מקורי ולא מזויף – אכן הוא מקורי
  עכשיו יש לי 2 בעיות במכשיר..

  1. המקשי ספרות בעת השיחה הם הפוכים כלומר כאשר אני לוחץ 1 הוא כותב 3.. (כתב מראה שכזה..)
  2. כאשר אני נכנס ל"אודות הטלפון" ומנסה לעדכן גרסה הוא עובר לי לדסקטופ… כלומר העדכונים לא עובדים.

  אני מבין שאני צריך לעדכן גרסה למשהו בין לאומי – איך זה נקרא בשפה המקצועית? root או recovery??

  משהו מהפורום הדריך אותי להוריד את הגרסה מאנגליה..
  והורדתי, שמתי את הקובץ zip בתיקיה הראשית של הטלפון וניסיתי לעשות recovery (להמלצתו..)

  לחצתי על מקש ההדלקה והווליום up ביחד ואז יש בעיה חדשה..
  לאחר שנפתח המסך רק המקש של הווליום up עובד והוא מעביר בין האופציות.. אך המקש ווליום down אינו מגיב ואינו בוחר..

  ניסיתי לבדוק את הפתרון בקישור שאחד המשתתפים נתן כאן אך אין תשובה לשאלות שלי שם .. (לפחות לא מצאתי..)

  משהו מוכן בבקשה לעזור לי?

  ממש תודה ויום טוב

 • הבעיה נפתרה. הופץ (OTA) עדכון לגרסה 18 אשר הותקן כהלכה.

  • יוסי כהן

   בעיה זו גם בREDMI 1S? אחותי בדיוק הזמינה כזה…
   שאלה אליך עדכון 18 מתקן את בעיית ניתוקי ה3G בסים הראשון בשמצב PREFFER 3G דולק?